Batar Kat (Ara Kat)

Çalışma ve hareket alanımızı daha da genişletmek için yapılabilecek en güzel uygulama batar kat yaptırmaktır.

Batar kat; imar mevzuatı açısından yüksekliği belli miktara ulaşan binalarda, zemin katında düzenlenen ve ait olduğu bağımsız bölümü tamamlayan ve bu bölümden bağlantı sağlayan kattır.

Bir alanda batar kat yapılabilmesi için binaların iç yüksekliğinin en az 5,50 metre olan, zemin katında düzenlenmesi gerekmektedir.

Batar kat; gerçek anlamda ait olduğu bağımsız bölümü tamamlayan ve bu bölümden bağlantı sağlayan kattır.

Batar katlar genellikle binaların zeminlerine kurulan iş yerlerinde kullanılmaktadır. Bunun yanında sadece yaşam alanı genişletmek amacıyla değil eşya depolamak içinde batar katlar yapılmakta ve sıkça tercih edilmektedir.

Çelikten yapılan batar katlar diğer örneklerine göre hem çok daha sağlamlardır hem de daha kullanışlı. Çünkü sonradan yaptırdığınız bu katları istediğiniz zaman tekrardan sökmeniz gerekebilir. Bu yüzden çelik ürünler daha avantajlı bir hal almaktadır. Çelik yapıların istenildiği zaman sökülüp, taşınabilir ve daha sonrada tekrar monte edilebilir olması çok büyük avantajdır.

Çelik batar katlar villa, ev, ofis ve iş yerlerinde de sıklıkla kullanılmaktadır. Özellikle çocuk odalarında bir küçük ek kat, hatta oda olarak kullanılabilen batar katlar oda sıkıntısı yaşayan ailelerin en büyük kurtarıcısı olmaktadır. Çelikten yapılan bu yapıların paslanma gibi bir sıkıntısı yoktur ve asla kötü bir sürpriz ile karşılaşmazsınız. İstediğiniz renge boyanabilen bu çelik yapılar ile eviniz daha geniş ve kullanışlı olabilir.

Ayrıca bu ürünler kullanılan alanlara şıklık katılması amacıyla da farklı özelliklerde uygulanabilmektedir.

Pakel Mimari, Tasarım ve Uygulama tarafından öncelikle yapılacak fizibilite ile ebatları ve konumu belirlenen Batar Kat (Ara Kat)’nız, çelik konstrüksiyon kullanılarak imal edilir. İmalat ve montaj aşamalarında firmamıza ait tüm sistem belge gerekliliklerine uygun hareket edilir.

֍ TS EN ISO 9001:2015 – Kalite Yönetim Sistemi Belgesi

֍ ISO 14001:2015 – Çevre Yönetim Sistemi Belgesi

֍ ISO 45001:2018 – İş Sağlığı ve Güvenliği Yönetim Sistemi Belgesi

֍ ISO 27001:2013 – Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi

֍ ISO 10002:2018 – Müşteri Memnuniyeti Yönetim Sistem Belgelendirmesi

֍ ISO.IEC 27701:2021 – Kişisel Veri Yönetim Sistem Belgelendirmesi

֍ Sağlıklı ve Güvenli İşyeri Belgesi

֍ EN ISO 3834-2 Kaynaklı İmalat Yeterlilik Belgesi

֍ CE Marking 2001.95 Genel Ürün Güvenliği

belgelerine sahip olan Pakel Mimari, Tasarım ve Uygulama, imalat kalitesini ve sürdürülebilirliğini her daim ön planda tutmaktadır.
İmalat proses aşamalarında gerekli tüm testler Third party kuruluşlarca yapılmakta ve kayıt altına alınmaktadır.

Copyright © 2013 - Pakel Mimari, Tasarım ve Uygulama