Covid – 19

KORKUYA TESLİM OLMAMAYA, UMUDU KAYBETMEMEYE KARARLIYIZ

COVID-19 pandemisinin tüm dünyayı sardığı bir dönemde hepimiz, geleceğimizden endişe ediyoruz. Virüsün ağır bir biçimde etkilediği ülkelerde birçok kişi sevdiklerini kaybetti. Diğer ülkelerde ise insanlar, bir yandan virüsün yayılma ihtimaline karşı hazırlık yaparken, diğer yandan da sağlık sistemlerinin salgınla nasıl başa çıkabileceği konusunda kaygı duyuyor. COVID-19, henüz doğrudan etkilenmeyenlerin bile hayatlarını akıl almaz yönleriyle aksatıyor.

Evden çalışıyor ya da çalışmak için evden çıkmak zorunda kalıyorsan; evde karantinadaysan veya başkalarıyla ilgilenmek durumdaysan…

Bir şekilde hepimiz yalnızlığın ve belirsizliğin hakim olduğu bir zaman dilimindeyiz. Bugünlerde hayat askıya alınmış gibi geliyor olabilir; ancak hayat mücadelesi hiçbir zaman durmaz.

Bu virüs hepimizin hayatı için risk teşkil etse de hepimizi eşit şekilde etkilemiyor. Bazılarımızın bu durumu çok daha kötü şartlarda yaşadığını fark etmeliyiz.

Geride kimseyi bırakamayız!

Hepimiz insanlık ailesinin birer parçasıyız.

Bunun yanı sıra, korkuya teslim olmamamız ve umudumuzu kaybetmememiz çok önemli. Süregelen kriz döneminde komşular, uluslar, arkadaşlar ve birbirini tanımayan insanlar arasında dayanışmaya dair harikulade örnekler yaşandı. Tüm korkulara rağmen umutlu olmamızı sağlayan birçok şey var. Böyle bir kriz hiç kimsenin aklına gelmezdi; aynı şekilde, bu kadar çok kişinin tanımadığı insanlara yardımcı olacağını, sokakların birlikte şarkı söyleyen komşuların sesiyle dolacağını da düşünemezdik. Empati ve başkalarını önemsemek ‘yeni normalimiz’ oluyor. İşte bunu kutlamamız gerek!
İnsanların olduğu her yerde daima umut vardır; küresel bir pandemi döneminde bile.

Desteğini göstermenin birçok yolu var. Virüsün yayılması bize bir ders verdi: Tüm dünyada hepimiz birbirimize bağlıyız ve birbirimize destek olabiliriz.

Hep birlikte, insanlık için mücadele edelim.

Hepimiz güvende olana kadar hiçbirimiz güvende değiliz.
Korku bizi böler. Umut; harekete geçirir!

Pakel Mimari, Tasarım ve Uygulama olarak hizmet verdiğimiz tüm kişi ve kurumların sağlıklarını tehlikeye atmamak en büyük görevimizdir. Bu görevinin bilincinde olan Pakel Mimari, Tasarım ve Uygulama ve tüm çalışanları sağlık, temizlik, hijyen kurallarına riayet ederek çalışmaktadır.

Hizmet verilen tüm mekanlardaki (Ev, Ofis, Villa vb.) kapalı alanlar iş bitiminden sonra ilk önce Ultraviole ışıklarla (Virüs, Mikrop ve Bakterilere Karşı) ve Ozon Temizleyici (Sigara dumanı, yemek kokuları, evcil hayvan tüyü kokusu, küf kokuları ve aklınıza gelebilecek her türlü kötü kokuları yok etmekte, Bakteri, mantar, virüs, sporlar ve maytları ortadan kaldırmakta, Astım ve alerji hastalığı risklerini azaltmaktadır. Kesinlikle kimyasal madde kullanılmaz) cihazlarla temizlikleri yapıldıktan sonra sizlere tertemiz bir imalat, montaj hizmeti ve sağlıklı mekanlar oluşturmaktadır.

 

 

Copyright © 2013 - Pakel Mimari, Tasarım ve Uygulama