Modern Dar Uzun Banyo Dekorasyonu

Değişen yaşam standartları ve şartları ile birlikte, görsellik daha fazla ön plana çıkan bir konu olmuştur. Günlük yaşamın sıradanlığından, hayatın yorucu yapısından uzaklaşmak isteyen bireyler, evin her alanında tam donanım ve rahatlatıcı tasarımlar beklerler. Modern dar ve uzun banyo tasarımları da bu anlamda dikkat çeker.
Tasarım neden önemlidir?
Tasarım yapmak insan beyninin daha aktif çalışmasını sağlar. Ayrıca sadece tasarım yapmak değil, farklı tasarımları gözlemleme imkânı bulmak da aynı sonucu doğurur. Bu yüzden hayatımızdaki yeri oldukça büyüktür. Günümüzde yorucu olan tüm rutinlerin aksine, çeşitli tasarımlar insan ruhunun psikolojik olarak dinlenmesine neden olur.
Bir diğer fayda, tasarım yapan bireylerin zamanla daha yaratıcı oldukları konusundadır. Yeni donanımlar üretmek isteyen insan beyni, her çalışma sonrası daha çok çalışmaya zorlanır ve daha orijinal sonuçlar ortaya çıkarır. Modern dar ve uzun banyo tasarımları da bu sonuçlara neden olabilme donanımına sahip bir alandır.
Modern dar ve uzun banyo tasarımları nasıl yapılır?
Uzun ve dar bir banyonun, tuvaleti tek bir duvara yerleştirmeye zorlayan iki koşulu vardır, aksi takdirde, banyonun etrafında hareket etmek zor olacaktır. Bu noktada banyo lavabo ve dolapları ile aynı hizada olacak şekilde yerleşim yapılması hem hareket alanı hem de kullanım açısından doğru bir yoldur.
Modern dar ve uzun banyo tasarımları tasarımları konusunda çalışma yapılırken dikkat edilmesi gereken nokta, tasarım yaparken zaten dar olan alanın boğucu hale getirilmemesidir.
Modern dar ve uzun banyo dekorasyonu yapmak için dikkat edilmesi gereken ilk ayrım, dekorasyon ve karmaşanın ayrı şeyler olduğudur. Herk dekorasyon kalabalık görselleri, göz alıcı taşları içermek demek değildir.
Boğucu detaylarla zaten dar olan bir alan, insan psikolojisini bozan bir hale getirilmemelidir. Tasarım önerileri olarak şunlar sıralanabilir; uzun duvar boyunca, ne çok büyük ne de çok küçük olmak şartıyla, kuş dekorasyonları belirli aralıklarla duvara monte edilebilir. Kuş, insan psikolojisi açısından özgürlüğü temsil eder ve dar bir alanda bireyin psikolojik olarak rahatlamasına sebep olur.
Bir diğer dekorasyon örneği ise, uzun duvarların her iki tarafına çok büyük olmamak şartıyla pencere resimleri işlenebilir. Dar alanda ferahlık vermesi açısından fayda gösterecektir. Bir diğer önemli nokta ise renk konusudur. Mavi rengi ve tonları, krem rengi ve tonları, yeşil rengi ve tonları yine modern dar ve uzun banyo ortamında bireyin dingin hissetmesine neden olur.
Uzun ve dar boyutlu olmasına rağmen banyolarınızı daha derin göstermek için gerekli olan detaylar şu şekildedir;
֍ Duvara montelenmiş ayna ve lavabo
֍ Lavabo altı dolabıyla düzenli bir banyo
֍ Gösterişli ve geniş banyo lavabosu,
֍ Sürgüsüz, çekmecesiz ve kapaksız ahşap naif banyo dolabı,
֍ Klozetin narin görünümü,
֍ Küçük kutucuklu banyo aksesuar koyma bölmeleri.

Copyright © 2013 - Pakel Mimari, Tasarım ve Uygulama