Ahşap Çatı

Ahşap çatılar asla modası geçmeyen zarif bir görünüme sahiptir. Çatı kaplama malzemesi için ortak bir seçim olmadığı için, aynı zamanda cesur bir ifade görevi de görür. Güzel görünümlü olmanın yanı sıra, ahşap çatılar aynı zamanda dayanıklı, çevre dostu ve enerji tasarrufludur. Ahşap çatıların avantajları ve dezavantajları bulunmaktadır.
Avantajları
Dayanıklılık
Düzgün kurulur ve bakımı yapılırsa, ahşap çatılar 50 yıla kadar dayanabilir. Tipik olarak yaklaşık 20 yıllık bir ömrü olan asfalt kiremitlerle karşılaştırıldığında, ahşap çatılar daha iyi bir uygulama yöntemidir.
Estetik
Ahşap çatılar, biraz rustik bir hisle sofistike bir görünüme sahiptir. Ahşap muhteşem doğal tonları, doğal güzellikleri bakımından benzersizdir. Ahşap çatılar ilk kurulduğunda harika görünse de, yaş sadece güzel görünümlerini vurgulamaya hizmet eder. Diğer çatı kaplama malzemelerinin çoğunun aksine, ahşap aslında daha donuk görünmek yerine güzel bir şekilde eskir.
Benzersizlik
Asfalt kiremit, metal ve hatta arduvazın aksine, ahşap çatılar çatı kaplama malzemesi için oldukça nadir bir seçimdir.
Sorunsuz bakım
Ahşap düşerse veya gevşerse, değiştirilmeleri kolaydır.
Enerji verimliliği
Ahşap çatılar diğer çatı kaplama malzemelerine göre daha doğal yalıtım sağlar. Bu tip bir çatı, soğutma ve ısıtma faturalarınızı önemli ölçüde azaltacaktır.
Sürdürülebilirlik
Sürdürülebilir kaynaklı ahşap sarsıntıları veya düşmelerde, petrol ürünleri veya metallerden yapılan çatı kaplama malzemelerinden çok daha düşük çevresel etkiye sahiptir.
Dezavantajları
Ahşap çatılar hoş ve uzun ömürlü olmasına rağmen, bu tip çatı kaplama malzemesini kullanmanın birkaç dezavantajı vardır.
Haşarat
Ahşaptan yapılan herhangi bir şey, onu yemek ya da içinde yaşamak isteyen böcekleri çekecektir. Bulunduğunuz yere bağlı olarak, ahşap çatınız termitlere, ahşap delicilere ve diğer böceklere karşı duyarlı olabilir.
Yosun
Ahşap çatınız uygun şekilde işlenmezse nem ve soğuk hava yosun ve yosun oluşumuna neden olabilir. Yosun, ahşaplarda boşluklar oluşturabilir. Bu boşluklar sızıntılara neden olabilir ve bu da çatınızda ve evinizin içinde aşırı su hasarına neden olabilir.
Copyright © 2013 - Pakel Mimari, Tasarım ve Uygulama