Iroko Cephe

İlk olarak alt zeminlerde yani ıslak zeminlerde görmeye alışık olduğumuz ahşapların şimdilerde ise üst cephelere kadar çıktığını görebilmekteyiz.
Kimi zaman tavanlarda kimi zaman ise dış cephe uygulamalarında kolaylıkla tercih edilmektedir. Kalitesi ve görüntüsü ile ilk sıralarda yer alarak tercih edilen İroko Cephe inşaat sektöründe oldukça fazla şekilde kullanılmaktadır. Moda haline gelen ve eskitme profili oluşturan dayanıklı olarak kabul edilen kaplamalar son yılların en çok satanları arasındadır. İnşaat malzemesi olarak kabul edilen ve sert ağaçlardan elde edilerek işlenmiş olarak karşımıza çıkan bu malzeme, suya ve güneşe karşı son derece dayanıklıdır. Baktığımız zaman ıslak ve kuru zeminler de hatta ve hatta dört mevsime duyarlı bir şekilde üretilmiş olması tercih sebepleri olmaktadır. Renk bakımından altın sarısından başlayarak kahverengi ve kahve tonlarına göre değişebilen ağaç türü için ön yargılarınızı bir kenara bırakarak sıcak temaslar kurabilirsiniz.
Büyük projelerde veya küçük projelerde hemen hemen her yaşam alanlarımızda karşılaştığımız, hayranlıkla baktığımız ve iç geçirdiğimiz görsel şölen sayesinde sağlıklı bir yaşam alanına sahip olabilmekteyiz. Binalarda komple olmak şartı ile yarım veya sadece duvar kenarlarına dahi dekoratif amaçlı olarak tercih edilebilmektedir.
Hayal ettiğiniz peyzaj için belli aralıklarda döşeme yapabilir veya açık alan tavanlarınızda kullanabilirsiniz. Bir takım standart ölçülere sahip olan bu kaplamalar yükseklik, genişlik ve kalınlık olarak da tekliflere açık bir malzemedir. Alt zeminin sağlamlaştırılması sonucu hazır plaklar halinde montajı yapılarak kullanım ve uzun ömürlülük garantisi sunulmaktadır. Ham maddesi olan ağaçtan almış olduğu kendine özgü özellikleri sayesinde ne kadar kalıcı ve ne kadar kullanışlı olduğunu her geçen gün kanıtlamaktadır.
Parlaklığı ve görüntüsü ile birleşen uyumu sayesinde yıllık bakımlarının da düzenli bir şekilde yapılması ile daha uzun ömürlü olması sağlanmaktadır.

Copyright © 2013 - Pakel Mimari, Tasarım ve Uygulama