Deprem Kabini

 

1,20 X 1,20 X 2,50 Metre ölçülerindeki Deprem Kabinine ait yapılan Statik ve Dinamik Test Analiz Raporu ve Titreşim Analiz Raporu alt kısımda verilmiştir;

İnsanların kısa vadede yapması gereken en önemli plan, depreme karşı hazırlık yapmaktan geçmektedir. Yani deprem anında deprem çantanızla birlikte evin dayanıklı bir bölgesinde saklanmanız gerekiyor. İşte bu fikirden yola çıkılarak Yaşam Koruma Sistemleri sizler için Statik ve Dayanım gücü ultra düzeyde güvenli genel olarak evinizin veya ofisinizin en uygun bölgesine özel alaşımlı ve dayanımı güçlü çelik konstrüksiyon ve sac kullanarak deprem kabinleri üretmektedir.

Ar-Ge ve proje bölümlerimiz tarafından yapılan çalışmalar şu şekildedir;

֍ Talep ve ihtiyaçların incelenmesi,

֍ Kullanılacak malzemelerin belirlenmesi,

֍ Teknik proje çizimleri,

֍ Projelendirme hizmeti,

֍ Genel şartname,

֍ İmalat şartnamesi,

֍ İşlem metodolojisi,

֍ Montaj şartnamesi,

֍ Kalite planı,

֍ Statik hesaplamalar,

֍ Dinamik hesaplamalar,

֍ Titreşim analiz raporları.

Deprem kabinlerinin en büyük özelliği deprem anında evinizde veya ofisinizde bulunan Deprem Odasına veya Panik Odasına kaçacak vaktiniz olmaz ise size en yakın bölgeye yerleştirilen Deprem Kabini sizin ve sevdiklerinizin korunmasını sağlamaktır. Deprem Kabini içinde sabitlenmiş dolaplar içerisinde temel ihtiyaç malzemeleri ve hayati fonksiyona sahip ilave donanımlar deprem veya acil bir durum sonrası sizlerin uzun süre hayatta kalmanızı sağlamaktadır.
Modüler olarak istenilen yerleşke alanına sevk edilen Deprem Kabinleri, yerleştirileceği bölgede geçiş noktalarından sızdırmaz şekilde kolayca birleştirilmektedir. Bu sayede fabrika şartlarında imal edilmiş, tüm sistemleri gerekli testlere tabi tutulmuş, kalitesinden ve koruma niteliğinden emin olunabilecek Deprem Kabinleri, yapılacak fizibilite çalışmaları sonrasında ebatları ve konumları belirlendikten sonra tüm korunakları sağlandıktan sonra montajı gerçekleştirilir.

Deprem Kabinleri günlük yaşantımızda da uygulanması mümkün olan bir mimari tercihtir. Deprem başta olmak üzere, kapalı mekânda yaşanabilecek hayati risklere karşı bir nevi sığınak görevi gören Deprem Kabinleri arzu edilen her ebatta ve donanımda sizler için özel üretilmektedir.

Deprem Kabinleri bir odanın içinde belirli bir kısım kullanılarak oluşturulur. Bu kabinlerimiz dışarıdan ve içeriden hiçbir şekilde gözükmemektedir.

Yaşam Koruma Sistemleri olarak ihtiyaca özel çözümler, kişi ve kurumlara özel modelleme yöntemlerimizle kendinizi ve sevdiklerinizi koruma altına alın.

֍ TS EN ISO 9001:2015 – Kalite Yönetim Sistemi Belgesi

֍ ISO 14001:2015 – Çevre Yönetim Sistemi Belgesi

֍ ISO 45001:2018 – İş Sağlığı ve Güvenliği Yönetim Sistemi Belgesi

֍ ISO 27001:2013 – Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi

֍ ISO 10002:2018 – Müşteri Memnuniyeti Yönetim Sistem Belgelendirmesi

֍ ISO.IEC 27701:2021 – Kişisel Veri Yönetim Sistem Belgelendirmesi

֍ Sağlıklı ve Güvenli İşyeri Belgesi

֍<

Copyright © 2013 - Pakel Mimari, Tasarım ve Uygulama