Ondüvilla Çatı

Uygulaması, Pakel Mimari, Tasarım ve Uygulama tarafından yapılan Ondüvilla estetik, seçkin, dayanıklı, güvenli ve profesyonel bir çatı sistemidir.
Su geçirimsizliği sıcak ve soğuk hava şartlarında tamdır. Esnek yapısı nedeniyle, don bölgelerinde de rahatça kullanılır; pullanıp dökülmez ve çatlamaz.
Hafiflik
Uygulandığı çatıya yalnızca 4 kg/m² yük verdiğinden dünyadaki en hafif çatı kaplama malzemelerindendir. Hafiflik, alt yapı ve taşıma maliyetlerinden tasarruf sağlamasının yanı sıra, kolay ve az işçilikle uygulamaya da imkan verir. Bir paket Ondüvilla ile çatı üzerinde net 3.1 m² kaplanabilir.
Çevrecilik
Renklendirme için doğal pigment kullanılmıştır. Yaklaşık % 50 geri dönüşümlü malzeme içeriğine sahiptir. Asbest içermez. Ekolojik yaşam döngüsü performansına sahiptir.
Konfor
Her yönüyle benzersiz olmanın yanı sıra, ısı ve ses yalıtımına katkı sağlayan, güvenilir, üstün nitelikli bir çözümdür.
Ondüvilla, yağmur sesi, hava trafiği ve ağır vasıta trafiği gibi dış sesleri önemli ölçüde emerek iç mekan konforuna da katkı sağlar.
Havalandırma
Ondüvilla’nın olukları, saçakta 85 cm²/m hava giriş boşluğu meydana getirdiğinden iyi bir havalandırma için idealdir. “Soğuk çatı” kurallarına göre iyi havalandırılan çatı yoğuşma sorununa karşı en iyi güvencedir.
Kolay Uygulama
Ondüvilla, bini yerlerinde oluk tepelerine çakılan, monoblok plastik başlıklı su geçirimsiz çivilerle ahşap alt yapılara tespit edilir. “Her olukta bir çivi” esası geçerli olup, uygulamanın kontrolü oldukça basittir. Binlerdeki eşikleri oluşturan kuşaklar, aynı zamanda bini miktarını da tarif ettiğinden, ayrıca ölçü almak gerekmez. Gerektiğinde, falçata veya testere ile istenilen açı ve boyda kesilebilir.
Her oluk tepesine çakılan çiviler, üst levha ile alt levhayı birlikte tespit ederek düz kısımlardan su girmesini de önlerler.
Ondüvilla sistemi, mahya sonlamadan yan kaplama elemanına kadar her bir aksesuarı ana ürün ile aynı malzemeden üretilmiş olarak ve geniş bir yelpazede sunar. Ayrıca Ondüvilla sisteminin yapının çatısına uygulanabilmesi için çatı eğiminin % 15’ten fazla olması gerekir.

 

Copyright © 2013 - Pakel Mimari, Tasarım ve Uygulama