Deprem Koridoru

2,00 X 4,00 X 2,40 Metre ölçülerindeki Deprem Koridoruna ait yapılan Statik ve Dinamik Test Analiz Raporu ve Titreşim Analiz Raporu alt kısımda verilmiştir;

Pakel Mimari, Tasarım ve Uygulama, Statik ve Dayanım gücü ultra düzeyde güvenli genel olarak evinizin veya ofisinizin ortak kullanım bölgesi olan koridorlarınızın tamamını veya bir kısmını özel alaşımlı ve dayanımı güçlü çelik konstrüksiyon ve sac kullanılarak imal etmektedir.

Ar-Ge ve proje bölümlerimiz tarafından yapılan çalışmalar şu şekildedir;

֍ Talep ve ihtiyaçların incelenmesi,

֍ Kullanılacak malzemelerin belirlenmesi,

֍ Teknik proje çizimleri,

֍ Projelendirme hizmeti,

֍ Genel şartname,

֍ İmalat şartnamesi,

֍ İşlem metodolojisi,

֍ Montaj şartnamesi,

֍ Kalite planı,

֍ Statik hesaplamalar,

֍ Dinamik hesaplamalar,

֍ Titreşim analiz raporları.

Deprem koridorlarının en büyük özelliği deprem anında evinizde veya ofisinizde bulunan deprem odasına veya Panik odasına kaçacak vaktiniz olmaz ise size en yakın bölge olan koridorda kendinizi ve sevdiklerinizin korunmasını sağlamaktır. Dezavantajı ise koridorun başının ve sonunun kapalı olmamasıdır.

Koridor içinde sabitlenmiş dolaplar, uygun bölgelere yerleştirilen oksijen ve su tankı gibi hayati fonksiyona sahip ilave donanımlar deprem veya acil bir durum sonrası sizlerin uzun süre hayatta kalmanızı sağlamaktadır.
Modüler olarak istenilen yerleşke alanına sevk edilen deprem koridorları, yerleştirileceği bölgede geçiş noktalarından sızdırmaz şekilde kolayca birleştirilmektedir. Bu sayede fabrika şartlarında imal edilmiş, tüm sistemleri gerekli testlere tabi tutulmuş, kalitesinden ve koruma niteliğinden emin olunabilecek deprem koridorları, yapılacak fizibilite çalışmaları sonrasında ebatları ve konumları belirlendikten sonra tüm korunakları sağlandıktan sonra imalatı ve montajı gerçekleştirilir.

Deprem koridorları, günlük yaşantımızda da uygulanması mümkün olan bir mimari tercihtir. Deprem başta olmak üzere, kapalı mekânda yaşanabilecek hayati risklere karşı bir nevi sığınak görevi gören deprem koridorları, arzu edilen her ebatta ve donanımda sizler için özel üretilmektedir.

Pakel Mimari, Tasarım ve Uygulama olarak ihtiyaca özel çözümler, kişi ve kurumlara özel modelleme yöntemlerimizle kendinizi ve sevdiklerinizi koruma altına alın.

֍ TS EN ISO 9001:2015 – Kalite Yönetim Sistemi Belgesi

֍ ISO 14001:2015 – Çevre Yönetim Sistemi Belgesi

֍ ISO 45001:2018 – İş Sağlığı ve Güvenliği Yönetim Sistemi Belgesi

֍ ISO 27001:2013 – Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi

֍ ISO 10002:2018 – Müşteri Memnuniyeti Yönetim Sistem Belgelendirmesi

֍ ISO.IEC 27701:2021 – Kişisel Veri Yönetim Sistem Belgelendirmesi

֍ Sağlıklı ve Güvenli İşyeri Belgesi

֍ EN ISO 3834-2 Kaynaklı İmalat Yeterlilik Belgesi

֍ CE Marking 2001.95 Genel Ürün Güvenliği

belgelerine sahip olan Pakel Mimari, Tasarım ve Uygulama, imalat ve montaj kalitesini ve sürdürülebilirliğini her daim ön planda tutmaktadır.
İmalat ve montaj proses aşamalarında gerekli tüm testler Bağımsız Third party kuruluşlarca yapılmakta ve kayıt altına alınmaktadır.

 

Copyright © 2013 - Pakel Mimari, Tasarım ve Uygulama