Metal Laminat Kaplama

Yüksek Basınçlı Dekoratif Laminatların yüzeyinde kullanılan dekor kâğıdı yerine alüminyum, bakır, pirinç, paslanmaz çelik gibi gerçek metal yüzeylerin kullanılmasıyla elde edilen HPL laminat kaplamadır. Farklı dokusu ve özel yüzeyleri ile iç dekorasyon ve mobilya tasarımlarında farklı ve şık ortamlar yaratma imkânı kazandırmaktadır. Metal laminatlar yüzeylerinde, taşıma ve imalat sırasında metal yüzeye gelebilecek darbelere karşı korunmasını sağlayan koruyucu folyo bulunur. Koruyucu folyonun imalat aşaması sona erene kadar çıkartılmaması tavsiye edilir.
Kalınlıklarına ve yüzey çeşitlerine göre belirlenen çaplarda konveks ve konkav eğrilik verilebilen metal laminatların Standart ve Postforming özellikli alternatifleri ile daha geniş tasarım alanları yaratmaktadır. Metal laminatlar, koruyucu folyo üzerinde belirlenen ok yönünde kullanılmalıdır aksi kullanımda ton farklılıkları gözlemlenebilmektedir.
Doğal ürünlerin karakteristik özelliği olarak bilinen sapmalardan dolayı, metal laminatlar, normal HPL laminat kaplamalara oranla daha fazla renk farklılıkları gösterebilirler.
Metallerin üretim aşamasında izlenen yöntemler gereği, görünümdeki ufak farklılıklar kaçınılmazdır. Dikkat edilmesi gereken noktalardan biri de, aynı uygulama içerisinde sadece aynı üretim serisinden çıkmış laminatların kullanılmasıdır. Plakaların üzerindeki folyolarda yazan üretim tarihlerinden serileri takip edebilirsiniz.
Uygulama alanları;
֍ 
Sadece iç mekânda ve dikey yüzeyler içindir.
֍ Yatay yüzeylerde ve nemli ortamlarda kullanımı sınırlıdır, tavsiye edilmemektedir.
Yüzeyler solvent içermeyen tüm sıvılara ve ev eşyalarına karşı dayanımlıdır.

Copyright © 2013 - Pakel Mimari, Tasarım ve Uygulama