Dar Giyinme Odası

Dar giyinme odası dolabı tasarım ve kullanış olarak oldukça önem verilen bir dolaptır. Pakel Mimari, Tasarım ve Uygulama olarak, küçük alanlarda, kalabalık hissi vermeden ve düzeni sağlayacak şekilde olan dolapların oluşturulması amaçlanır.
Dar Giyinme Odası Dolabı Nasıl Olur?
Dar giyinme odası dolabı seçerken veya bu dolap yapılırken dikkat edilmesi gereken en önemli nokta, odanın dar olmasından kaynaklı, dolap ile daha da dar bir ortama neden olmamaktır.
Bu tür dolaplar yapılırken, dolabın en olarak küçük, boy olarak ise büyük olması gerekir. Ayrıca kalın dolap malzemeleri kullanmak yerine daha ince ancak dayanıklı dolap yapım malzemeleri bulunan dolaplar tercih edilmelidir. Dolabın askılık kısmı, kıyafetlerin kırışma ihtimaline karşı uzun olmalıdır. Dolapta çok sayıda bölme bulundurularak, dar oda içerisinde her parçanın yerleşimine ve düzenine olanak sağlanmalıdır.
Dar Giyinme Odası Dolabı Nerelerde kullanılır?
Dar giyinme odası dolabı nerelerde kullanılır sorusuna yanıt arayan bireylere şu cevaplar verilebilir;
֍ Evinde, ofisinde giyinme odası olarak belirlenen küçük ve dar odalarda,
֍ Spor salonu gibi temiz giysi giyimine ihtiyaç duyulan dar odalı yerlerde
֍ Sanatçıların kullanımı için ayrılan, dizi ve film setleri, sahne arkası alanlarında her zaman geniş alanlar bulunmayabilir. Buralardaki dar odalarda kullanılır.
Başlıca kullanım alanları bu şekilde olmakla birlikte, kıyafet değiştirme ihtiyacı duyulan ve alanın dar olduğu her yerde kullanılabilir.
Dar Giyinme Odası Özel Tasarım Dolapları
Her zaman aynı olmayan dar giyinme odası dolabı modelleri, özel tasarım olarak bulmak da mümkündür. Pakel Mimari, Tasarım ve Uygulama olarak tamamen sizin zevkinize ve kullanma bölgenize özel olarak tasarlanan bu odalarda kullanılan dolaplar; gömme dolap olarak, sürgülü olarak uzatılabilen bölmelere sahip olabilen ve daha birçok şekilde tasarlanmakta ve uygulanmaktadır.

Copyright © 2013 - Pakel Mimari, Tasarım ve Uygulama