Kompakt Laminat Kaplama

Kalınlıkları 30 mm’ye kadar çıkabilen, tek yüzü ya da çift yüzü dekoratif kâğıt ile kaplı kendi kendini taşıyabilen HPL kaplama malzemesidir. Kompakt Laminat, fiziksel özellikleri ile özellikle neme karşı ve tüm mekanik gerilimlere karşı yüksek dayanım gereken uygulamalar için birebir çözümdür.
Boyutsal sabitliği ile dikey bölücülerde ve kendi kendini taşıyabilen çalışma yüzeylerinde tercih edilen bir malzemedir. İsteğe bağlı olarak yangın geciktirici özellikte özel üretim yapılabilmektedir ve yüzey koruyucusu olarak folyolu ve folyosuz alternatifleri bulunmaktadır.
Yüzeyinde aşınma, ısı, darbelere ve suya karsı direncini arttıran koruyucu şeffaf tabaka; Overlay bulunmaktadır.
Plakalar halinde üretilen kompakt laminatlar basit bir kesme işlemi ile ebatlaşarak uygulamaya hazır hale getirilebilmektedir.
Kendi kendini taşıyan ve kompakt bir malzeme olması ve ile özellikle cubicle sistemleri, wc kabinleri, soyunma dolapları için ideal bir malzemedir.
Dış Cephe Kompakt Laminat
Dış cephe uygulamalarında özellikle giydirme cephelerde kullanılmak üzere tasarlanmış kompakt laminatlardır. Kompakt laminatlar imalat aşamasında gerçekleşen bazı teknik farklılıklar ile Dış Cephe koşullarına karşı mükemmel uyum sağlayan özellikler kazanmaktadır.
Yüzeyinde DIN 54001 ve ISO 4586/II normlarına uyumlu dekoratif kâğıtları kullanılarak malzemenin ışığa karşı direnci sağlanmaktadır. Yine özel kimyasallar ile karıştırılan melamin ve fenolik reçineler, malzemenin UV ışınlara ve dış cephe koşullarına karşı dayanıklılığını sağlar. Tasarım detaylarına göre yapıştırma ve mekanik montaj sistem uygulama şekilleri mevcuttur. Uygulama şekillerine göre 6 mm, 8 mm ve 10 mm kalınlıkta çift yüzlü üretilebilen dış cephe kompakt laminatları, cephe tasarımlarında doğal malzeme olarak sağladıkları desen çeşitliliği dayanıklılık solmazlık garantisi ve uygulama kolaylığı ile sınırsız tasarımların yansıtıcısıdır
Laboratuar Kompakt Laminat
Kimyasal elementlere karşı yüksek dayanımlı olarak, laboratuvarlarda, ameliyathaneler vb. hijyenik mekan tasarımlarında kullanılmak üzere üretilen özel kompakt laminatlardır. Yüzeyinde gerçekleştirilen özel bir işlem ile kompakt laminat kimyasal elementlere karşı yüksek direnç kazanır. Asit ve bazlara karşı kazandığı yüksek direnç ile özellikle laboratuvar tezgâhları için ideal çözümdür.
Unicolor Kompakt Laminat
Kompakt laminatların düşey kesitlerinde ve köşe bitişlerinde görünen kraft rengine alternatif olarak geliştirilen malzemedir. Malzemenin selüloz tabakasını oluşturan kraft kâğıtları yerine tamamıyla melamin emprenye edilmiş desen kâğıtları kullanılarak yüzeyindeki dekor kâğıdı renginin tüm kesitte homojen olarak görülmesini sağlar. Plakalar halinde üretilen malzeme uygulama detaylarına göre istenilen şekilde ebatlandırılabilmektedir. Kenar bitişlerinde ebatlama sonrasında zımparala tavsiye edilmektedir. Tüm dekor renklerinde ve  1,2 mm ile 12 mm kalınlık arasında üretilebilmektedir.
Solid Core Kompakt Laminat
Malzemenin düşey kesitinde ve kenar bitişlerinde görülen kraft rengi yerine, selüloz tabakasında kullanılan yüzey dekor kâğıdı ile 5 farklı renk alternatifiyle üretilen kompakt laminat malzemedir. Solid Core malzeme; Unicolor kompakt malzemeden, iç tabakayı oluşturan 5 ana rengin, yüzeyde istenilen tüm yüzey desen kâğıdı alternatifleri ile birleştirilebilme özelliği ile farklılaşır.
Multicolor Kompakt Laminat
Multicolor, malzemenin düşey kesitlerinde ve kenar bitişlerinde çift renkli kesitler görebilme imkânı sağlayan ve bu nedenle Malzemenin iç yüzeyini oluşturan selülozik tabakada çift renk kullanılması ile elde edilen çift yüzlü kompakt laminattır. Özellikle yatay uygulamalarda estetik kaliteyi arttırmak amacıyla ideal çözüm üretir.

Copyright © 2013 - Pakel Mimari, Tasarım ve Uygulama