Ofis, Büro Renovasyon ve Tadilatı

Pakel Mimari, Tasarım ve Uygulama sürekli değişen ve gelişen günümüz iş dünyasında, hızın getirdiği olumsuz etkilerin en aza indirilebildiği “ofis ve büro tasarımlarının”, “çalışan mutluluğu” üzerine ciddi etkileri olduğunun bilincindedir.

Dizayn ettiğimiz yenilikçi ofislerde, çalışanların farklı mekânsal kurgular içerisinde farklı tecrübeler yaşamasını ön görüp, monoton ofis ve büro hayatının sıkıcılığını yok ederek rahat ve fonksiyonel çalışma alanları, sosyalleşme ve dinlenme alanları, kitchenette’ler ve beyin fırtınası yaparak yaratıcılıklarını geliştirebilecekleri alanlar, tasarımlarımızın vazgeçilmezi durumundadır.

Ofis ve büro fonksiyonunun doğru şekilde çalışabilmesi için diğer bir önemli konunun ise mümkün olabildiğince bol gün ışığı kullanmayı amaçladığımız projelerimizde çalışma alanlarındaki aydınlatma elemanlarının doğru seçilmesine özellikle önem verilmektedir.

Malzeme kullanımı açısından doğal ürünleri tercih etmeye gayret gösterirken hemen hemen her projemizde bitkilerin, yeşilin kullanımını özellikle önemsenmektedir.

Ofis ve büro ortamlarında “Sürdürülebilirlik” ön planda tutulmakta olup, enerji verimliliği, güneş enerjisinden faydalanan, doğal havalandırma koşullarını sağlayan ve doğaya saygılı ve sahip çıkan ofisler ve bürolar tasarlamaktayız.

Ayrıca plansal kurguda ise, şirket faaliyet alanı ve çalışma yöntemi büyük önem kazanmakta olup kimi zaman ofislerde ve bürolarda çalışan personelin çalıştığı iş, yaptığı hizmet açısından mahremiyeti, tasarımın önceliği olurken, kimi zamanda yapılan işin kolektif bir çalışma gerektirmesi sebebiyle açık ya da yarı seperasyonlu çalışma alanları kurgulamamız gerekmekte olup bu anlamda müşterilerimizin isteklerini ve şirket çalışma prensipleri ve işleyişini iyi analiz ederek şirket kurumsal kimliğini yansıtabilen, ihtiyaca yönelik çözümler sunan ofisler ve bürolar tasarlamakta ve müşterilerimizin kullanımına sunmaktayız.

Ofis ve büroların renovasyon ve tadilat sürecinde Pakel Mimari, Tasarım ve Uygulama olarak verilen hizmetlerin ana başlıkları şu şekildedir;
֍ Tasarım ve Planlama,
֍ Işıklı, ışıksız reklam ve totem imalatları,
֍ Çatı, Cephe ve Pencereler,
֍ PVC pencere, kapı ve panjur sistemleri,
֍ Asma kat / Batarkat,
֍ Merdiven ve Tırabzan imalatları,
֍ Yıkım,
֍ Yapısal İşler,
֍ Klima santrali,
֍ Elektrik ve Sıhhi tesisat,
֍ Ofis ve Büroların iç ve dış aydınlatması,
֍ Isıtma ve soğutma sistemleri,
֍ Yerden ısıtma,
֍ Banyo, tuvalet gibi ıslak hacimlerin yenilenmesi,
֍ Alçıpan işleri,
֍ Marangozluk işleri,
֍ Ofis ve büroların iç duvar kaplaması (Ahşap, Deck, Seramik, Tuğla, Taş, Boya, Duvar kağıdı) işleri,
֍ Ofis ve büroların dış duvar kaplaması (Ahşap, Deck, Seramik, Tuğla, Taş, Boya) işleri,
֍ Ofis ve büroların iç ve dış zemin kaplama ve döşeme (Ahşap, Deck, Karo, Laminat, Lamine, Seramik, Tuğla, Taş),
֍ Tüm yalıtım ve izolasyon sistemleri,
֍ Peyzaj işleri,
֍ Kişiye özel imalatlar,
֍ Klima gizleme kafesleri,
֍ Özel imalat dolaplar,
֍ Otopark sistemleri,
֍ Sundurma sistemleri,
֍ Ferforje imalatları ve montajları,
֍ Bahçe kapısı,
֍ Yangın merdivenleri,
֍ Özel imalat mobilya ve dolap imalatları,
֍ Kamera ve alarm sistemleri,
֍ Renovasyon, tamirat, tadilat, düzenleme ve dekorasyon,
֍ Çelik uygulamaları.

 

Copyright © 2013 - Pakel Mimari, Tasarım ve Uygulama