Ahşap Cephe Kaplama

Ahşap ürünleri kendi aralarında bir takım gruplara ayrılmaktadır. Bu gruplar daha çok tercih edilen ve kullanılacak alanlara göre değişkenlik sağladığı gibi bir de renk bakımından da farklılık sağlayabilir.

Ahşap Cephe Kaplama, en ideal cephe kaplama malzemesidir. Stabilitesi sayesinde bir çok uygulama imkanı sağlamaktadır. Bu durumu termal modifikasyon işlemi görmemiş ahşaplar ile elde etmek imkânsızdır.

Ahşabın reçineden arındırılmasından dolayı yüzeyde bozukluklar çıkmadığı gibi cepheniz her zaman stabil kalmaktadır.
Dış cephe kaplamalarında yüksek ısıl işlem esnasında renk homojenliği sağlanmaktadır. Boyut ve şekillerin kalıcılık özellikleri mükemmeldir, tüm doğallığını ve şıklığını uzun yıllar korumaktadır. Dış cephe kaplamaları su bazlı cila, vernik veya boya kullanılarak UV ışınlarına karşı korumalı hale getirmektedir. Dış cephelerin doğal renklerini uzun süre koruyabilmesi için dış cepheye yağ ve boya gibi koruyucu unsurlar uygulaması yapılmalıdır. Aksi takdirde grileşme gözlemlenmektedir. Ancak bu tip uygulamaların yapılmaması malzemenin dayanım süresini etkilemez.

Ahşap Cephe Ürünleri sadece dış kaplama olarak başlayıp devamında dekoratif amaçlı tercih edilmesi ve açık alanlarda kullanım sağlanması açısından da büyük kolaylıklar sağlamaktadır. Site tarzı bloklarda, villalarda, spor merkezlerinde, park bahçelerde, otel konseptlerinde gibi çok özel ve elit alanlarda oldukça başarı sağlayan bir üründür.

Kararlı olmanız ve farkındalık yaratmak istediğiniz her alanda güzel sonuçlar yakalayabilirsiniz. Açık alanlarınızın en güzel mimarisi olarak hem sizleri temsil edebilecek hem de kullanım açısından büyük avantajlar sağlayacaktır. Kaplamayı düşündüğünüz her alan için özel olarak tasarlanmış ahşap cephe ürünleri bulabilmeniz hem kolay hem de ayrıcalıktır. Geniş bir ağa sahip olarak dilerseniz cam kenarlarına kaplama yaparak farkındalıklar yaratabilir, dilerseniz de giriş bölümlerinize döşeyerek şıklık katabilirsiniz. Yeri geldiğinde açık alanların tabanlarına yeri geldiğinde de tavanlarına dahi döşenebilir.

Bina dış cephesine uygulanması durumunda ekstradan ısı yalıtımı özelliğini de sizlere armağan etmektedir.

Isılanma sistemi 180 derece ile 210 derece aralıklarında değişen ve esne paylarının %90 oranına kadar düşürülen ahşap kaplamalar kesinlikle geri atma gibi bir durum sergilemezler. Özel vidalama sitemi veya klips sistemi hatta kendine geçmeli sistem kullanıldığı için nasıl birleştiği de asla bilinmemektedir. Sırlarla dolu bu özel Ahşap Cephe Ürünleri sizleri her daim ileriye taşıyarak %30 oranında da yangına dayanıklı olduğunu kanıtlamaktadır. Ahşap cepheler, özellikle yazlık bölgelerimizde kullanılması bakımından daha çok ilgi alaka görmektedir. Her ne kadar ilk olarak güverteler için kullanılmaya başlanmış olsa bile şimdilerde çok farklı alanlarda kullanılmaktadır.

Su darbelerini asla içine çekmeyerek her daim sağlam kalabilmeyi başarmış olması ürünün daha çok tercih edilmesine ve kendini kanıtlamış olmasına yeterli bir örnektir. Bahçe kenarlarında, duvar diplerinde, otopark kapılarında ve çocuk oyun alanlarında bile tüm kullanışlılığını sağlamaktadır.

Avantajları;
֍ Doğasında sıcak bir malzeme olması sonucu zaten mekanı da sıcak tutar
֍ Uygulaması kolay ve firesi çok az olması hem usta hem de kullanacak kişi tarafından hesaplı olması
֍ Lokal olarak çok kolay ve hızlı tadilat yapılmasına uygun olmaktadır.
֍ Yıllarca bakım istemez ve bakımı çok kolaydır.
֍ Uygulama alanı çatı olunca su kaçakları kaçınılmaz olur ve alçıpana göre daha dayanıklıdır.

 

Copyright © Pakel Mimari, Tasarım ve Uygulama
www.pakelmimari.com

Copyright © 2013 - Pakel Mimari, Tasarım ve Uygulama