Asma Tavan

Maksimum tasarım esnekliği için düz veya kavisli tavanlar, kemerler ve kubbelerde uygulama yöntemleri mevcuttur. Hem iç hem de dış düz tavanları ve basamaklı altlıklar ve kasalar gibi daha karmaşık şekilleri çerçevelemek için idealdir.
Bazı durumlarda, sert tavanın mevcut görünümünü korumak için tek seçenek, asma tavan sistemi kurmak olabilir. Bu, tüm aksesuarların ızgara sistemlerinin üzerindeki boşluğa kurulmasına izin verir.

Pakel Mimari, Tasarım ve Uygulama olarak Asma tavan sistemleri hemen hemen her yere kurulabilir.

Asma Tavan Uygulama Çeşitleri
Asma tavan uygulamasında kullanılan malzeme içeriği ve görüntü nedeni ile farklı çeşitler bulunmaktadır. Pakel Mimari, Tasarım ve Uygulama çalışanları sizleri bu konuda ihtiyacınıza uygun seçenekler sunarak bilgilendirir. Uygulama için ilgili alanınız için keşif hizmeti sunuyoruz. Asma tavan çeşitleri olarak ise;

1. Metal asma tavan,
2. Gergi asma tavan,
3. Taş yünü asma tavan,
4. Kropan asma tavan
şeklinde sıralayabiliriz. Tüm bu uygulama çeşitlerinde Pakel Mimari, Tasarım ve Uygulama olarak kaliteli malzemeler ve işçilik ile son derece şık tavan modelleri sunuyoruz.
Asma Tavan Neden Tercih Edilir?
Asma tavan uygulaması özellikle son yıllarda dekorasyon işinde popüler hale gelmiştir. Villa, yazlık, ev, iş yerlerinde ve diğer yaşam alanlarında sıklıkla uygulanmaktadır. Bir yapının inşaatı sırasında planlanan şekli dışında görüntü bozuklukları söz konusu ise asma tavan bir kurtarıcı olarak tercih edilir.

Mekanın tavan kısmında kablo görünümü, ısı yalıtım borularının görünümü ve diğer dekorasyon açısından rahatsız edici durumlar söz konusu ise asma tavan uygulanır. Günümüzde farklı modellerde asma tavan uygulamaları yapılmaktadır.
Asma Tavanın Avantajları
֍ 
Hafiftir, montajı kolaydır, pratiktir.

֍ En yüksek akustik özelliklere sahiptir,
֍ Yanmaz,
֍ Yeniden boyama gerektirmez, silinebilir,
֍ Paslanmaz, okside olmaz,
֍ Çevre dostudur.

 

Copyright © Pakel Mimari, Tasarım ve Uygulama
www.pakelmimari.com

Copyright © 2013 - Pakel Mimari, Tasarım ve Uygulama