Çatılar için Entegre Uygulamalar

Mekanlardaki ısı kayıplarının en az %25’inin çatıların iyi yalıtılmamış olmasından kaynaklandığı bilinmektedir. Isı kayıplarını önlemek için uygulanan en mantıklı ve ekonomik çözüm çatı izolasyon işlemidir. Kışın ısınma, yazın serinleme ihtiyacı için kullanılan enerjinin bina içinde tutulması ve daha uzun süre ısı sabitlenmesinin sağlanması için çatı izolasyon uygulaması yapılması, daha konforlu ve sağlıklı bir yaşam kalitesi sunar.

Çatı izolasyon ile sadece ısı kayıplarının değil, su ve ses yalıtımının sağlanması da mümkündür. Binalarda görülen su sızıntısının çatıdan kaynaklı sorunlara bağlı olduğu bilinir. Su sızıntısı ise hem binada rutubet ve küf oluşmasına sebep olur, hem de evlerin ısınması zorlaşır. Aynı zamanda sağlığa da zarar vererek hastalıklara sebep olur.

Pakel Mimari, Tasarım ve Uygulama olarak su, ses ve ısı yalıtımı için aynı anda çözüm üretebilen kombine yalıtım yöntemleri ve malzemeleri kullanmaktadır. Ancak daha önceden sadece tek bir ihtiyaca yönelik yalıtım yapılmışsa, üzerine başka bir uygulamanın yapılması da mümkündür. Yine de çatı izolasyon uygulamasının yapılacak olması halinde su, ses ve ısı yalıtımını bir arada sağlayan yeni bir ürünün baştan uygulanması en sağlıklısı olacaktır.

Pakel Mimari, Tasarım ve Uygulama tarafından başarılı ve kaliteli çatı izolasyon uygulamaları ile çatınıza her türlü yalıtımı yaptırarak, enerji tasarrufu sağlayabilir, suyun ve sesin olumsuzluklarına karşı koruma altına alabilirsiniz.

 

Copyright © Pakel Mimari, Tasarım ve Uygulama
www.pakelmimari.com

Copyright © 2013 - Pakel Mimari, Tasarım ve Uygulama