Deprem Koridoru

Pakel Mimari, Tasarım ve Uygulama, Statik ve Dayanım gücü ultra düzeyde güvenli genel olarak evinizin ortak kullanım bölgesi olan koridorlarınızın tamamını veya bir kısmı çelik konstrüksiyon kullanılarak imal etmektedir.

Deprem koridorlarının en büyük özelliği deprem anında evinizde bulunan deprem odasına veya Panik odası (Safe panic room)’na kaçacak vaktiniz olmaz ise size en yakın bölge olan koridorda kendinizi ve sevdiklerinizin korunmasını sağlamaktır. Dezavantajı ise koridorun başının ve sonunun kapalı olmamasıdır.

Koridor içinde sabitlenmiş dolaplar, uygun bölgelere yerleştirilen oksijen ve su tankı gibi hayati fonksiyona sahip ilave donanımlar deprem veya acil bir durum sonrası sizlerin uzun süre hayatta kalmanızı sağlamaktadır.
Modüler olarak istenilen yerleşke alanına sevk edilen deprem koridorları, yerleştirileceği bölgede geçiş noktalarından sızdırmaz şekilde kolayca birleştirilmektedir. Bu sayede fabrika şartlarında imal edilmiş, tüm sistemleri gerekli testlere tabi tutulmuş, kalitesinden ve koruma niteliğinden emin olunabilecek deprem koridorları, yapılacak fizibilite çalışmaları sonrasında ebatları ve konumları belirlendikten sonra tüm korunakları sağlandıktan sonra imalatı ve montajı gerçekleştirilir.

Deprem koridorları, günlük yaşantımızda da uygulanması mümkün olan bir mimari tercihtir. Deprem başta olmak üzere, kapalı mekânda yaşanabilecek hayati risklere karşı bir nevi sığınak görevi gören deprem koridorları, arzu edilen her ebatta ve donanımda sizler için özel üretilmektedir.

Pakel Mimari, Tasarım ve Uygulama olarak ihtiyaca özel çözümler, kişi ve kurumlara özel modelleme yöntemlerimizle Sevdiklerinizi Koruma Altına Alın.
֍ ISO 9001:2015 Kalite Yönetim Sistemi,
֍ TS EN ISO 14001.2015 Çevre Yönetim Sistemi,
֍ ISO 45001.2018 İş Sağlığı ve Güvenliği Yönetim Sistemi,
֍ TS EN ISO 27001:2013 Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi,
֍ TS ISO 10002:2018 Müşteri Memnuniyeti Yönetim Sistemi,
֍ EN ISO 3834-2 Kaynaklı İmalat Yeterlilik Belgesi,
֍ CE Marking 2001.95 Genel Ürün Güvenliği,
belgelerine sahip olan Pakel Mimari, Tasarım ve Uygulama, imalat kalitesini ve sürdürülebilirliğini her daim ön planda tutmaktadır.
İmalat proses aşamalarında gerekli tüm testler Third party kuruluşlarca yapılmakta ve kayıt altına alınmaktadır.

 

Copyright © Pakel Mimari, Tasarım ve Uygulama
www.pakelmimari.com

Copyright © 2013 - Pakel Mimari, Tasarım ve Uygulama