Deprem Odası

Pakel Mimari, Tasarım ve Uygulama, Statik ve Dayanım gücü ultra düzeyde güvenli genel olarak odanın tamamı ya da bir kısmı kullanılarak evin içine sabitlenen deprem odalarını, çelik konstrüksiyon kullanılarak imal etmektedir. Oda içinde sabitlenmiş dolaplar, uygun bölgelere oksijen ve su tankı gibi hayati fonksiyona sahip ilave donanımlar yerleştirilerek deprem veya acil bir durum sonrası sizlerin uzun süre hayatta kalmanızı sağlamaktadır.
Deprem odalarında aydınlatma ihtiyacını gören akülü sistemler sayesinde ortalama bir hafta aydınlanma ihtiyacını efektif bir şekilde karşılamak üzere dizayn edilmektedir.

Modüler olarak istenilen yerleşke alanına sevk edilen deprem odaları, yerleştirileceği bölgede geçiş noktalarından sızdırmaz şekilde kolayca birleştirilmektedir. Bu sayede fabrika şartlarında imal edilmiş, tüm sistemleri gerekli testlere tabi tutulmuş, kalitesinden ve koruma niteliğinden emin olunabilecek deprem odaları, tehdit unsurlarının yerini tespit etmesine imkan vermeyecek kısa bir sürede ihtiyaç olan bölgeye konuşlandırılmaktadır.

Deprem odaları, günlük yaşantımızda da uygulanması mümkün olan bir mimari tercihtir. Deprem başta olmak üzere, kapalı mekânda yaşanabilecek hayati risklere karşı bir nevi sığınak görevi gören deprem odaları, arzu edilen her ebatta ve donanımda sizler için özel üretilmektedir.
Oda içinde sabitlenmiş dolaplar, uygun bölgelere yerleştirilen oksijen ve su tankı gibi hayati fonksiyona sahip ilave donanımlar isteğe ve ihtiyaca göre yer alabilir. Deprem odalarında aydınlatma ihtiyacını gören akülü sistemler yer almaktadır. Bu sistemler; ortalama bir hafta aydınlanma ihtiyacını efektif bir şekilde karşılamak üzere dizayn edilirler.
Evin içine montajı yapıldıktan sonra deprem odaları, dolap içleri de kullanılarak deprem, vb. bir durumda gerekli olacak tüm malzemeler ile donatılır. Bu odalarımız dışarıdan ve evin içinden hiçbir şekilde gözükmemektedir.

Deprem odaları, bir odanın tamamı ya da bir oda içinde belirli bir kısım kullanılarak oluşturulur.

Pakel Mimari, Tasarım ve Uygulama tarafından yapılacak fizibilite ile ebatları ve konumu belirlenen deprem odaları, çelik konstrüksiyon kullanılarak imal edilir. Isı ve ses izolasyonları sağlanarak korunak sağlandıktan sonra iç kısımda da konfor üzerinde çalışmalar yapılmaktadır.

Pakel Mimari, Tasarım ve Uygulama olarak ihtiyaca özel çözümler, kişi ve kurumlara özel modelleme yöntemlerimizle Sevdiklerinizi Koruma Altına Alın.
֍ ISO 9001:2015 Kalite Yönetim Sistemi,
֍ TS EN ISO 14001.2015 Çevre Yönetim Sistemi,
֍ ISO 45001.2018 İş Sağlığı ve Güvenliği Yönetim Sistemi,
֍ TS EN ISO 27001:2013 Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi,
֍ TS ISO 10002:2018 Müşteri Memnuniyeti Yönetim Sistemi,
֍ EN ISO 3834-2 Kaynaklı İmalat Yeterlilik Belgesi,
֍ CE Marking 2001.95 Genel Ürün Güvenliği,
belgelerine sahip olan Pakel Mimari, Tasarım ve Uygulama, imalat kalitesini ve sürdürülebilirliğini her daim ön planda tutmaktadır.
İmalat proses aşamalarında gerekli tüm testler Third party kuruluşlarca yapılmakta ve kayıt altına alınmaktadır.

 

Copyright © Pakel Mimari, Tasarım ve Uygulama
www.pakelmimari.com

Copyright © 2013 - Pakel Mimari, Tasarım ve Uygulama