Evinize Şıklık Katacak Dekoratif Boya Uygulamaları

Evinizi, kendinizi daha iyi hissettiğiniz bir dünyaya çevirmek için neler yaparsınız? Dekoratif objeler, çiçekler, eşyaların yerini değiştirmek ya da duvarların rengini değiştirmek gibi eylemler olsa gerek. Fakat bazen duvar renklerini değiştirmenin de yetmediği anlar olabilir. O zaman dekoratif boya uygulamasına başvurmak, sizi istediğinize kavuşturacaktır.
Dekoratif boya nedir?
Dekoratif boya; sedefli boya ve son zamanlarda popüler olan İtalyan boyalar olarak adlandırılan ürünlerdir. Duvarlarınızın sanki duvar kağıdı ile kaplanmış durmasını ancak ondan daha kolay ve farklı bir stilde olmasını isterseniz dekoratif boyaları tercih edebilirsiniz.
Bu boyaları kullanarak evinizde istediğiniz havayı yaratabilirsiniz. Dalgalı, metalik görünümlü, inci parlaklığında veya varak ışıltısında ürünler ile duvarlarınızı renklendirebilirsiniz. Sadece bir duvarı bu şekilde boyayıp diğer duvarları kontrast yaratacak düz renklerle boyayarak daha hoş bir görüntü elde edebilirsiniz.
Dekoratif boyaların kullanımı nasıldır?
Bu boyalar, diğer boya türleri gibi oldukça kullanışlıdır. Dayanımlı olmaları sayesinde uzun yıllar kullanılabilir. Sıkılmadığınız sürece değiştirmek zorunda kalmazsınız.
Hatta bu yüzden fiyatları diğer boya türlerine göre daha yüksek olsa da uzun vadede daha ekonomik bir tercih olduğu söylenebilir. Bunun yanı sıra, istenen her yüzeyde kullanılabilir. Yani sadece duvarlarınızı değil; tavanlarınızı, kapılarınızı hatta mobilyalarınızı bile bu boya ile boyayabilirsiniz. Böylece detaylara yapılan farklı dokunuşlarla da evinizin havasını değiştirebilirsiniz.
Dekoratif boyalar nasıl uygulanmalıdır?
Dekoratif boyanın uygulamasını kesinlikle ustalara devretmelisiniz. Çünkü zor ve detaylı bir tekniği var. En önemli tekniklerinden biri de hız gerektiriyor olmasıdır. Yani; boyanan duvara el çabukluğuyla işlem uygulamazsanız, kurumaya başlar ve istenen desen elde edilemez. Bunun gibi tekniklere hakim olmadığınız halde yine de kendiniz yapmak isterseniz geri dönüşü zor ve daha masraflı bir sonuçla karşı karşıya kalabilirsiniz.

 

Copyright © Pakel Mimari, Tasarım ve Uygulama
www.pakelmimari.com

Copyright © 2013 - Pakel Mimari, Tasarım ve Uygulama