Güvenli Tadilat

Yaşam alanlarını yeni baştan tasarlayıp inanılmaz ve göz alıcı yeni sonuçlara ulaşmak için güvenli tadilat metotları vazgeçilmezdir. Bu bağlamda başarılı bir tadilat için ideal maskeleme bantları kullanmak, yine tadilatın yapıldığı zeminlerde kullanılan başarılı yapıştırıcı ürünleriyle çalışmak, kaymanın, düşmenin, yaralanmanın veya tadilat yapılan alanlarda başka tehlikelerin söz konusu olmadığı güvenli bir ortam oluşturmak temel öncelik olmalıdır.

Ev tadilatı
Sürekli ve dinamik bir şekilde yenilenen dünyamızda evler de aynen içinde yaşayan insanlar gibi kendini çağa uydurma ve zamanın hızına yetişme arzusundadır. Bu çerçevede ister yeni ister eski tüm evler sıklıkla tadilat, tamirat, onarım, yenilenme, su veya elektrik tesisatlarının elden geçirilmesine ihtiyaç duyulmaktadır. Tabi doğru bir tadilat ve tamirat için doğru stratejiler de önemlidir. Bu yönüyle bir evin tadilat ve tamiratı için yola çıkmazdan evvel her şey etraflıca düşünülmelidir Tadilat, tamir ve onarımdan geçirilecek çatı, banyo, tuvalet, tavan, yatak odası, mutfak ve mekânların tüm diğer alanları ihtiyaç listesine göre sıralanmalıdır. Hangi alanda ne gibi tadilat, tamirat, onarım veya yenilenmeye ihtiyaç olduğunu tam tespit etmek için güvenli bir iş ortağıyla çalışmak birinci öncelik olmalıdır.

Su tesisatı
İhtiyaç duyulan tamirat, tadilat ve onarımı  projesine göre mutfaklardaki, banyolardaki ve kalorifer sistemlerindeki tesisatlar doğru bir projelendirmeyle yenilenmelidir. Su tesisatı tamirat, tadilat, yenilenme veya onarımdan geçirilirken uygulamasında insan sağlığı açısından standartlara uygun malzemeler kullanılmalıdır. Uygulama bitirilmeden önce sızıntılara mahal bırakmamak için gerekli bütün testler doğru bir şekilde yapılmalı, bu noktada sadece bireysel tecrübelere değil tadilat, tamirat ve onarımlarda gelişen teknolojinin sunduğu tüm imkânlar etkin bir şekilde kullanılmalıdır.

Mutfak tadilatı
Gelişen teknoloji ve mimarı anlayışı mutfakları artık sadece yemeklerin pişirildiği alanlar olmaktan çıkarmış; mutfaklar artık evlerdeki gündelik hayatımızın merkezine oturan mekanlar haline gelmiş durumdadır. Daire içi ıslak alanların başından gelen mutfaklar zaman zaman onarım, tamirat ve tadilatci ya ihtiyaç duymaktadır. Bu bağlamda özellikle mutfaklarda, su tesisatı başta olmak üzere su ve nemin zararlarını bertaraf etmek üzere tamir, tadilat ve onarım projelendirilmelidir. Bu çerçevede ilkin sıhhi tesisat ve su yalıtım sistemleri  başarılı bir şekilde kontrol altına alınmalı, ardından mutfak dolapları, mutfak tezgahları, zemin uygulamaları, küf ve mantarların yoğunlaştığı alt dolapları, iç cephe boyası, aspiratör, ocak, buzdolabı, bulaşık makinesi gibi teknolojik ürünlerin çevreleri başarıyla tadilat ve tamirattan geçirilmelidir.

Tadilat ve tadilatçıların önemi
Tadilat ve onarım işlerinizi firmalara verirken tadilat işlerinde deneyimli, sertifikalı ve uzman kadrolar tarafından yapılmalıdır. Tadilatçı ekip ne kadar çok uzman kadrodan oluşursa, yapılan işlerden o kadar çok verim alınır ve müşteri memnuniyeti kazanılır. Öncelik müşteri memnuniyeti ve aynı zamanda hedef tadilatçı ekibin yaptığı uygulamalardan verim almaktır. Firmalar bu konulara ne kadar önem ve özen gösterse, yapılan işlerden o kadar çok verim alınır ve aynı zamanda ülke ekonomisine katkı sağlanır. Tadilatçı firmalar bu konuda oldukça hassas olmalı,  tadilatci ekipler eğitimli ve deneyimli kadrolardan oluşturulmalıdır. Tadilatçı ekipler ne kadar çok eğitimli ve deneyimli olursa, iş kazaları o kadar çok önemli derecede azalacaktır.

 

Copyright © Pakel Mimari, Tasarım ve Uygulama
www.pakelmimari.com

Copyright © 2013 - Pakel Mimari, Tasarım ve Uygulama