İyi Bir Boya Badana Ustasının Dikkat Etmesi Gereken Noktalar

Yaşam alanlarımız bizim kıymetli ve özel bölgelerimizdir. Bu ister ev olsun, ister iş yeri olsun; vaktimizi geçirdiğimiz ve bize ait olan her yer özeldir. Bu özel yerlerde kendimizi iyi hissetmek adına, dönem dönem yenilikler yapmayı tercih ederiz. Bunların başında da boya badana yaptırmak gelir. İyi sonuçlanmış bir boya badananın yerini hiçbir şey tutamaz. Bu yüzden de iyi bir boya ustasına ihtiyaç vardır.
İyi bir ustadan beklenenler nedir?
֍ Titiz bir çalışma düzeni
֍ İstenen yenilikleri doğru şekilde yapmak
֍ Evin işlerini belirlenen sürede bitirip teslim etmek
Bu maddelerden yola çıkarak boya badana ustasının dikkat etmesi gereken 3 noktadan bahsedelim.
Titiz çalışma
Evi yeniletmek için yapılan boya badana işlemlerinin evi daha kötü bir hale sokmasını kimse istemez. Bu sebeple boya ustası ve ekibinin evi temiz şekilde boyamaları gerekir. Çöpleri günlük olarak dışarı atmaları ve son teslim tarihinde inşaat artıkları olmayan bir ev teslim etmeleri gerekir.
Hatasız uygulama
Boya badana uygulamalarının düzgün yapılması, istenen renklerin elde edilmesi, dalgalı ve kötü bir görüntü oluşmaması için doğru uygulama yapılması en önemli detaylardan biridir. Ev sahibinin isteklerini en iyi şekilde yerine getirmek gerekir.
Anlaşma sırasında iyi iletişim
Ev sahipleriyle boya badana öncesi anlaşma yapan boya ustası ve ekibinin doğru bir iletişim kurması gerekir. Talepleri iyi dinlemesi, yapılması gereken her işin uygulamalarını açıklaması, yapılabilecek ve yapılması gereken her şeyi detaylıca anlatması şarttır. Teslim tarihi konusunda açık sözlü ve dürüst yaklaşılmalıdır. Verilen sözler tutulmalıdır.
Boyama işlemleri sırasında ev sahibiyle iletişimde kalınmalıdır
Bazen badana uygulamaları sırasında aksaklıklar yaşanabilir. İşler beklendiği gibi gitmeyebilir; süreç uzayabilir. Önemli olan sürecin uzaması değil; bu süreçte yapılan her adımı ev sahiplerine aktarmaktır. Aksilikler yaşandıysa da nedenlerini açıkça anlatmak ve ev sahiplerini mağdur etmemek gereklidir. İyi bir boya badana ustası ve ekibinin sergilemesi gereken doğru tavır bunlardır.
Tüm bu özelliklere sahip olan boya badana ustası ve ekibi ile çalışmak için etrafınızda soruşturmalar yapabilirsiniz. Çevrenizden önerilere kulak vererek doğru ustayı bulabilir ve işlemlerinizi yaptırabilirsiniz.

 

Copyright © Pakel Mimari, Tasarım ve Uygulama
www.pakelmimari.com

Copyright © 2013 - Pakel Mimari, Tasarım ve Uygulama