Kalorifer Petekleri Neden Temizlenmelidir?

Kalorifer petekleri soğuk havalarda yoğun olarak kullanıldığından zamanla kalorifer peteği içinden geçen su balçıklanır ve kireçlenir, böyle bir durumda kalorifer petekleri yeteri kadar ısı veremezler, Pakel Mimari, Tasarım ve Uygulama olarak iki yılda bir yapılması ön görülen kalorifer petek temizliği işlemini, profesyonel cihazlar ve kalorifer petek temizleme ve koruyucu kimyasallarıyla kısa sürede temizliği yapılmaktadır.

Kalorifer peteklerinin altı neden soğuk?
Kalorifer peteklerinin içinde su devir daim yaparken zamanla biriken kireç tortuları dibe birikir ve su geçişi sağlıksızlaşır. Öncelikle kalorifer peteği içindeki suyun havası düzenli aralıklarla alınmalıdır. Çünkü kalorifer peteği içerisinde bulunan hava devir daimi ve ısı dağılımını engeller. Radyatör içinde hava kalmasının en öncelikli belirtisi kombiye en uzak radyatörlerdeki ısı azlığıdır. Kombiye en uzak kısımdaki peteğin soğuk olmasının başka bir sebebi de basınç azlığı olabilir, bu durumda da su ilave edilmelidir. Bunlar, basit işlerdir ve uzman olmayan kişilerin de halledebileceği küçük sorunlardır. Hava basıncı kontrol edilmesi ve petek suyu alınması ile ortadan kalkar. Eğer kalorifer peteklerinin hepsinde alt kısmın soğuk olması sorunu varsa, kalorifer petekleriniz kirlenmiştir, bakımı ve temizliği yapılmalıdır. Bu da Pakel Mimari, Tasarım ve Uygulama’nın kullandığı modern cihazlar ile mümkündür.

Kalorifer petekleri nasıl temizlenir?
Sektörde birçok kalorifer peteği temizleme yöntemi kullanılmaktadır. Pakel Mimari, Tasarım ve Uygulama tamamen müşterinin ihtiyacı olan yöntemi belirleyerek uygulamasını yapmaktadır. Kalorifer peteklerinin içine sadece koruma suyu konularak yapılan petek bakımı kalorifer peteklerinin içini temizlemez. Biriken kireç taşlarını, çamurlaşmış kalıntıları temizlemenin yolu bu iş için özel olarak hazırlanmış kimyasallar kullanmaktan geçmektedir. Kullandığımız modern temizleme ve filtreleme cihazları ile kalorifer peteklerinin içine bu özel kimyasal temizleme maddelerini verilmektedir. Burada dikkat edilecek en önemli husus; bu kimyasalın kalorifer peteği içine verildikten sonra tekrar tamamen dışarı atılıp atılmadığıdır. Eğer kalorifer peteklerine verilen kimyasallar içinde kalırsa, bu kombiye zarar verecektir. Pakel Mimari, Tasarım ve Uygulama’nın uzman çalışanları, kimyasallarla kalorifer peteklerinin içinde oluşmuş kireç tortularını paslanmaları tamamen temizler, cihaz yardımıyla bunları parçalar ve tamamen durular, içeride kimyasal kalmasına izin vermezler. Tüm bunlar yapılırken kalorifer petekleriniz yerinden sökülmez, etraf dağıtılıp kirletilmez. Tüm sıhhi tesisat sorunlarında olduğu gibi kalorifer petek temizliği de uzmanlık ve profesyonellik istemektedir.

Kalorifer peteklerinin suyunun değiştirilmesi ısınmaya yardımcı olur mu?
Kalorifer peteklerinin suyunu değiştirip, içine pas önleyici katarak tekrar durulamadan ve içini temizlemeden, kalorifer petek temizliği yapılmış işler kalıcı olmayan çözümler sunmaktadır. Yeni gelen su ile kalorifer petekleri bir müddet biraz daha fazla ısınacak fakat çok kısa süre sonra hem eskisinden daha problemli hale gelecek, hem de durulanmayan kalorifer peteklerindeki suyun devir daimi yüzünden kombiniz zarar görecektir. Uzun vadeli ve garantili çözümler için peteklerinizin bakımını ve temizliğini kesinlikle Pakel Mimari, Tasarım ve Uygulama’nın uzman çalışanlarına yaptırmalısınız.

Garantili Kalorifer Temizliği
Pakel Mimari, Tasarım ve Uygulama, tüm tesisat sorunlarınızda daima yaptığı işin garantisini verir. En az iki yılda bir defa kalorifer peteklerinin temizliği, her yıl da periyodik olarak bakımı yapılmalıdır. Bu size en az %20’lik bir ısı tasarrufu sağlar. İyi temizlenmemiş, içinde kireç çözücü kimyasallar bırakılmış kalorifer petekleri bir süre sonra kış bitmeden kalorifer peteklerinde tekrar sorun çıkaracaktır. Pakel Mimari, Tasarım ve Uygulama, yaptığı her iş gibi temizlediği, bakımını yaptığı kalorifer peteklerinin de garantisini vermektedir.

Kalorifer peteklerinin altı ısınmıyor
Kalorifer peteklerinin alt kısmı ısınmıyor ise peteklerinizin hava yapıp yapmadığını kontrol ederek kolaylıkla evde yapacağınız uygulamalarla peteklerinizin havasını alabilirsiniz. Yaşam alanlarınızda kalorifer peteklerinizi kullanırken sık sık karşılaşacağınız bir durum olan peteklerin hava yapması ısınma problemlerinin temel nedeni olacaktır. Evde uygulanacak tüm yöntemleri denediğiniz halde peteklerinizde ısınma problemi yaşıyorsanız Pakel Mimari, Tasarım ve Uygulama konusunda uzman personellerini sizlere göndererek son teknolojinin en yeni harikalarından olan tespit cihazları ile tüm tesisat problemlerini anında belirleyerek probleme çözüm odaklı bir yaklaşımla hizmet vermektedir.

 

Copyright © Pakel Mimari, Tasarım ve Uygulama
www.pakelmimari.com

Copyright © 2013 - Pakel Mimari, Tasarım ve Uygulama