Kompozit Deck Kaplama

Kompozit deck üretim süreçler, plastik türevleri ve ahşabın bazı üretim süreçleri neticesinde bir araya getirilmesi ile elde edilen üstün özelliklere sahip yeni nesil dış mekan zemin kaplamadır.
Dış mekanlarda kullanılan doğal ahşap malzemelerin maruz kaldıkları ve neticesinde fiziki bozukluklara (dönme, çürüme, küflenme, kıymıklanma) sebep olan sıcaklık değişimleri, yağmur suyu, nem gibi doğa olayları Kompozit Deck ürünlere etki etmemektedir.
Kompozit Deck deforme olmadığı için, doğal ahşaba uygulanması gereken yıllık bakım ve masraflarından da tasarruf edilmesi sağlamaktadır.
Kompozit deck döşeme hangi malzemeden üretilmiştir?
%50 geri dönüşümlü ağaç talaşı ve %50 polimer malzemenin yanında, renk pigmentleri, mantar önleyici, küf önleyici ve parazit önleyici bileşenleri bulunmaktadır.
UV Bozulmasına Karşı Koruma
Kompozit Deck döşemenin UV bozunumuna karşı arttırılmış bir koruması bulunmaktadır. Bu da güneşin zararlı ışınlarından korumaktadır. Bu şekilde piyasadaki diğer birçok ürüne nazaran daha az renk kaybına sahip olmaktadır. Tüm kompozit döşeme panelleri kuruluma kadar hava etkilerine maruz kalabilmektedir. Kompozit Deck döşemesinde ise daha az renk kaybı görülecek, kurulumdan itibaren 8-12 hafta içerisinde rengi sabit kalacaktır.
Su Emilimine Karşı Koruma
Kompozit Deck döşemenin su emilimine karşı arttırılmış koruma özelliği bulunmaktadır.
Mantar ve Küfe Karşı Koruma
Kompozit Deck döşeme mantarı engelleyici bileşenler içerdiğinden, küf, mantar gibi unsurların zararlarından etkilenmez. Bununla birlikte, tüm döşemelerde olduğu gibi, yüzeyde mantar ya da küf birikimini engellemek üzere, gerekli temizlik ve yıkama işlemleri belli aralıklarla yapılmalıdır.
Kompozit Deck Döşeme boyanabilir ya da lekelenebilir mi?
Kompozit Deck Döşeme, ahşap ve polimeri kuvvetli, neme dirençli bir malzeme haline getiren kendine has bir sistemle imal edilmektedir. Sonuçta kendine has bir şekilde ortaya çıkan bu ürünü zımparalamak ya da boyamak zorunda değilsiniz. Bununla birlikte, ürünü boyayabilirsiniz, fakat bu şekilde kompozit deckin üretim garantisi ortadan kalkacaktır.
Kompozit Deck Döşemeyi monte etmek için neler gerekmektedir?
Kompozit Deck döşeme, ahşap için kullanılan aletlere benzer aletlerle kesilmekte, delinmekte ve vidalanmaktadır. Tavsiye edilen bağlantı elemanları, kurulum ve daha fazla bilgi almak için, lütfen Pakel Mimari, Tasarım ve Uygulama ile irtibata geçin.
Kompozit Deck Döşeme’nin bakımını ve temizliğini nasıl yapılmalıdır?
Birkaç bilinen kuralı uygulayarak, Kompozit Deck döşemelerinizin güzel ve temiz kalmasını sağlayabilirsiniz;
֍ Lekelere hızlı bir şekilde müdahale edin. Döşemenin yüzeyinden içeri nüfuz etmesine ya da güneş ışığı altında ısıya maruz kalmasına izin vermeyin.
֍ Yağ bütün yüzeylerde lekeye sebep olacaktır. Barbekü ızgaranızın altına bir sıçrama ihtimaline karşı bir koruyucu yerleştirin.
֍ Döşeme kalıplarınızın yeterli boşluğa sahip olduğundan emin olun. Bu, suyun döşeme yüzeyinde birikmesini ve lekeye sebep olmasını engelleyecektir. Düz bir alet kullanarak, gerekli durumlarda, uygun bir tahliye işlemini temin etmek üzere, kalıplar arasındaki boşlukları temizlemelisiniz.
֍ Temiz görünse bile, döşemenizi belli aralıklarla bir hortum vasıtasıyla yıkayın. Böylece, havanın sebep olduğu ve küf ya da mantar gelişimini hızlandıran polen ve diğer hava kaynaklı kirleticilerin yüzeyde birikmesini engellemiş olursunuz.
Kompozit Deck Döşeme ahşaptan pahalıya mı gelir?
Kompozit Deck Döşeme ahşaptan daha pahalı değildir. Başlangıçtaki maliyet daha fazla ise de, döşeme kalıplarını korumak için yıllık boyama işlemi gerekmemesi nedeniyle ürünün düşük bakım özellikleri nedeniyle, gerekli masraflar ahşaptan daha az olacaktır. Sadece Kompozit Deck döşemeyi monte edin, birkaç kolay bakım ve temizleme prosedürünü takip edin ve böylece Kompozit Deck döşemenizden yıllarca faydalanabilirsiniz.
Neden Kompozit Deck?
֍ Ahşap ürünler, bütün koruma önlemlerine rağmen iklim şartlarından çok kısa sürede etkilenerek çürümeye, bükülmeye, solmaya, kıymıklanmaya ve bağlantı noktalarında zayıflamaya maruz kalırlar. Aynı zamanda, üretim süreçlerinde bütünüyle orman ürünleri kullanıldığı için verimsiz ve ölçüsüz doğal kaynak tüketimine neden olurlar.
֍ Kompozit Deck, tüm bu olumsuzlukları ortadan kaldıran üstün bir ahşap kompozit decking malzemesidir.
֍ Çevre duyarlılığının her geçen gün arttığı dünyamızda, kompozit deck, dış mekan zemin uygulamaları için doğayla en dost çözüm olarak öne çıkmaktadır.
Kompozit Deck’in Kulanılabileceği Yerler:
A. Dış Mekânlarda
֍ Bahçe yollarında,
֍ Yürüyüş yollarında,
֍ Kış bahçelerinde,
֍ Havuz kenarlarında,
֍ Marinalarda,
֍ İskelelerde,
֍ Plajlarda,
֍ Pergolalarda,
֍ Verandalarda,
֍ Kamelya ve taraçalarda.
B. İç Mekânlarda
֍ Banyo ve duş zeminlerinde,
֍ Sauna içi döşemelerde,
֍ Otellerde,
֍ Restoranlarda,
֍ Cafelerde.
Kısacası kaliteyi ve doğallığı birleştiren yapısıyla, ahşap gibi güzel görünmesini istediğiniz tüm zeminlerde kullanılabilmektedir.
Kompozit Deck Döşeme Avantajları:
֍ Kompozit malzemedir, bu nedenle doğa şartlarından etkilenmez.
֍ Kompozit Deck su, nem ve rutubetten etkilenmediği için çürüme sorunu olmaz.
֍ Kompozit Deck darbelere karşı çok dayanıklıdır.
֍ Kompozit Deck istenilen ölçülerde üretilebilir.
֍ Kompozit Deck kıymıklanmaz, yosun tutmaz.
֍ Kompozit Deck kaymayı önleyici bir özelliğe sahiptir.
֍ Kompozit Deck çıplak ayakla basıldığında yanma yapmaz.
֍ Kompozit Deck sağlıklıdır, antibakteriyeldir.
֍ Kompozit Deck hemen hemen hiç bakım gerektirmez.
֍ Kompozit Deck montajı oldukça kolaydır, işçilikten tasarruf sağlar.
֍ Kompozit Deck dekoratiftir, hoş bir görünüme sahiptir.
֍ Kompozit Deck istenildiği an boyanabilir, cilalanabilir.
֍ Kompozit Deck çevre dostu ve geri dönüştürülebilir bir malzemedir.

 

Copyright © Pakel Mimari, Tasarım ve Uygulama
www.pakelmimari.com

Copyright © 2013 - Pakel Mimari, Tasarım ve Uygulama