Ondüline Çatı

Çatı aktarımı ihtiyacı duyan kullanıcılar, genellikle kiremit çatıdan onduline çatıya geçiş yapmayı talep etmektedir. Çünkü ondilin (onduline) levha ile inşa edilmiş çatılar binaya ekstra yük oluşturmaz, hem ısı hem de ses yalıtımı sağlamaktadır. Ondilin (onduline) levha ile inşa edilen çatıların birçok tercih sebebi bulunmaktadır.
Pakel Mimari, Tasarım ve Uygulama olarak sizlere bu yararları kısaca aktarmak isteriz;
Hafif olması;
Ondilin (onduline) levha kullanılarak inşa edilen çatılar, binanın genel yük kapasitesinde büyük bir avantaj sağlamaktadır. Kiremit çatılara oranla, oldukça hafif olan ondilin (onduline) çatılar, bina üzerindeki ekstra yükü ortadan kaldırır. Bu da binada meydana gelebilecek stresi ortadan kaldıracaktır.

Estetik görünüm;
Ondilin (onduline) levhalar, çatı uygulamalarında son yıllarda kullanımı hızla artmaktadır. Bu hızlı artışın en büyük sebeplerinden birisi, ondilin (onduline) levhaların estetik bir görünüme sahip olması olacaktır. Ondilin (onduline) levhalar çatılarda tercih edildiklerinde şık ve estetik bir görünüm elde edecektir. Genellikle prefabrik yapılarda, eski çatı ve çatı aktarımı ihtiyacı olan alanlarda, ondilin (onduline) levha çatılar uygulanmaktadır.

Kolay uygulanabilir ve uygun fiyatlı;
Çatı tamiratı oldukça önemli ve hızlı gerçekleştirilmesi gereken, tamiratlar arasında yer almaktadır. Beklenmeyen bir yağmur ve olumsuz hava koşulları direkt daire içerisine akma yapacaktır. Bu gibi süreçlerin yaşanmaması adına, hızlı bir çatı tamiratı gerekmektedir. Ondilin (onduline) levhadan uygulanan çatılarda, oldukça hızlı bir süre içerisinde uygulaması tamamlanmaktadır.

Ses ve Isı yalıtımı;
Ondilin (onduline) levhalar, ses ve ısı yalıtımı sağlama konusunda da oldukça başarılıdır. Ancak, ondilin (onduline) ve ondilin (onduline) altı straforların birlikte kullanılması daha doğru olacaktır. Hem ısı hem de ses yalıtımı sağlaması açısından doğru bir kullanım olacaktır.

 

Copyright © Pakel Mimari, Tasarım ve Uygulama
www.pakelmimari.com

Copyright © 2013 - Pakel Mimari, Tasarım ve Uygulama