Panik Odası (Safe Panic Room)

Tüm binadan ayrı olarak tasarlanan, ses ve ısı izolasyonunun tamamen bağımsız olduğu, girişinin dışarıdan hiçbir şekilde belli olmayan Statik ve Dayanım gücü ultra düzeyde güvenli odanızdır.
Panik odası, bir odanın tamamı ya da bir oda içinde belirli bir kısım kullanılarak oluşturulur.
Pakel Mimari, Tasarım ve Uygulama olarak yapılacak fizibilite ile ebatları ve konumu belirlenen panik odası, çelik konstrüksiyon kullanılarak imal edilir.
Isı ve Ses İzolasyonları sağlanır ve tüm tehditlere karşı korunak sağlandıktan sonra iç kısımda da konfor üzerinde çalışmalar yapılır.
Odanızın içini tamamen özel olarak dizayn ettiğimiz bu odanızda ilk öncelik olarak ani bir durumda kendinizi ve sevdiklerinizi doğal afetlere karşı değil, yaşanabilecek herhangi bir saldırı eylemine karşı da güvenli birer sığınak olarak görev yapmaktadır. Bu nedenle, bu odalarda iletişim sağlanması için de gerekli alt yapı ve donanım hazırlanmaktadır. Panik odalarında isterseniz çok önemli ve gizli toplantılarınızı gerçekleştirebilir, dilerseniz müzik dinleyip kitabınızı okuyabilirsiniz.
Evin içine montajı yapıldıktan sonra panik odaları, dolap içleri de kullanılarak deprem, vb. bir durumda gerekli olacak tüm malzemeler ile donatılır. Bu odalarımız dışarıdan ve evin içinden hiçbir şekilde gözükmemektedir.
Panik Odası içinde sabitlenmiş dolaplar, odanın en uygun yerine yerleştirilecek oksijen ve su tankı gibi hayati fonksiyona sahip ilave donanımlar isteğe ve ihtiyaca göre tasarlanıp uygulanmaktadır.
Panik odalarında aydınlatma ihtiyacını gören akülü sistemler yer alır. Bu sistemler; ortalama bir hafta aydınlanma ihtiyacını efektif bir şekilde karşılamak üzere dizayn edilirler.
Panik odası tasarımında sınır olmadığı için, önemli olan sizlerin ihtiyacınızı ve imkânlarınızı net bir şekilde ortaya koymasıdır. Sonrasında Pakel Mimari, Tasarım ve Uygulama sizin ihtiyacınızı en efektif şekilde karşılayacak uygun tasarımı gerçekleştirmektir.
Pakel Mimari, Tasarım ve Uygulama olarak ihtiyaca özel çözümler, kişi ve kurumlara özel modelleme yöntemlerimizle Sevdiklerinizi Koruma Altına Alın.
֍ ISO 9001:2015 Kalite Yönetim Sistemi,
֍ TS EN ISO 14001.2015 Çevre Yönetim Sistemi,
֍ ISO 45001.2018 İş Sağlığı ve Güvenliği Yönetim Sistemi,
֍ TS EN ISO 27001:2013 Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi,
֍ TS ISO 10002:2018 Müşteri Memnuniyeti Yönetim Sistemi,
֍ EN ISO 3834-2 Kaynaklı İmalat Yeterlilik Belgesi,
֍ CE Marking 2001.95 Genel Ürün Güvenliği,
belgelerine sahip olan Pakel Mimari, Tasarım ve Uygulama, imalat kalitesini ve sürdürülebilirliğini her daim ön planda tutmaktadır.
İmalat proses aşamalarında gerekli tüm testler Third party kuruluşlarca yapılmakta ve kayıt altına alınmaktadır.

 

Copyright © Pakel Mimari, Tasarım ve Uygulama
www.pakelmimari.com

Copyright © 2013 - Pakel Mimari, Tasarım ve Uygulama