Sterilizatör

Hava, Su, Kıyafet, Evrak ve Para Temizleme Sterilizatörleri
Mobil Fanlı UV-C Hava Sterilizatörü
Mobil Fanlı Ultraviyole Hava Sterilizatörü, kapalı odadaki havayı sirküle ederken aynı zamanda içerisindeki Ultraviyole Lamba ile geçen havayı dezenfekte eder. Sistem tamamen kapalıdır ve insanlı kullanım için uygundur. İçerisindeki fan ortamdaki kirli havayı içine çeker, UVC tipi ultraviyole lambalar ile sterilize ettikten sonra ortama geri verir. Ürün tavana asılarak sabit ya da seyyar olarak istenilen her yerde kullanılabilir.
Sistemde 254nm dalga boyunda Ultraviyole UV-C Lamba kullanılır. Bu dalga boyu mikroorganizmaların DNA yapısını parçalayacak niteliktedir. Özellikle Petshop gibi hayvanların bulunduğu ortamlarda hava sterilizasyonu için kullanımı uygundur.
Ultraviyole Evrak ve Para Sterilizasyon Cihaz
Ultraviyole Evrak ve Para Sterilizasyon cihazı masa üstünde evrak transferinin gerçekleştiği yerlerde evrakların sterilize esilmesi için kullanılır, bir taraftan gelen evrak alınır içerisinde 5sn. bekledikten sonra diğer taraftan sterilize edilmiş şekilde çekilir.
UV-C Evrak ve Para Sterilizasyon cihazı kapalı kasa içerisinde olduğu için insanlı kullanım için uygundur, bulunduğu ortamda insan varken kullanılabilir.
UV-C Kıyafet Sterilizasyon Kabini
Ultraviyole ışığının sterilizasyon etkisi ile içerisine koyduğunuz kıyafet, iş elbisesi ve malzemelerin yüzey sterilizasyonunu sağlar. UV ışığının yansıdığı yüzeydeki tüm virüs, maya, mantar, küf, patojen ve mikroorganizmaların DNA yapısını parçalayarak, tekrar üremelerini durdurur. Virüs’ün bulaşması engellenir.
Analog kurmalı zamanlayıcısı sayesinde belirlediğiniz süre çalıştıktan sonra otomatik olarak kendini kapatır.
Ultraviyole Su Sterilizasyon Cihazı
UV Lamba teknolojisi ile su ve havanın dezenfeksiyonu, 254nm dalgaboylu UV-C ışınları kullanılarak sağlanır. Bu ışınlar mikroorganizmalar ile temas ettiklerinde, DNA’larına “fotooksidasyon” yoluyla hasar vermektedir. DNA’sı tahrip olan canlının üreme dahil tüm hücre faaliyetleri durur ve hücre ölümü gerçekleşir.
UV dezenfeksiyonu için geliştirilmiş cihazlar, 254 nm dalga boylu UV-C ışınları üreten özel UV lambalarla donatılmıştır. Dezenfekte edilecek su bu cihaz içinden akarken yoğun şekilde UV ışınlarına maruz kalmakta, su içindeki mikroorganizmalar (virüs, korona virüs, bakteri) etkisiz hale gelmektedir. UV cihazlarının seçiminde, dezenfekte edilecek suyun fiziksel, kimyasal ve mikrobiyolojik özellikleri ile anlık su debisi en önemli parametrelerdir. Doğru tasarlanmış ve kapasitesi uygun bir UV cihazı, montaj noktası da uygun belirlenmiş ise, istenmeyen yan etkiler oluşturmadan güvenli bir su dezenfeksiyonu sağlayabilmektedir.
UV-C Hava ve Yüzey Sterilizatörü
Ultraviyole lamba ile üretilen Ultraviyole Sterilizasyon armatürleri ortam havasındaki tüm virüsler, küf, mantar, patojen, mikroorganizmaları yok ederek steril bir ortam yaratmak üzere tasarlanmıştır. Solunum yolu ve temas yolu ile bulaşabilecek hastalıklara karşı koruma sağlar. Ultraviyole Dezenfeksiyon armatürlerini ister yaşam alanlarının (Ev, Ofis, Villa, Sosyal tesisler ve ortak kullanım alanlarında, toplu taşıma araçlarında, otellerde, ameliyathanelerde, laboratuvarda, veremle mücadele merkezi gibi sağlık kuruluşlarında en etkili sterilizasyon yöntemi olarak kullanılır) giriş kapılarına isterseniz mekanların iç kısımlarına monte ederek ya da seyyar olarak istenilen her yerde kullanılabilir. Ultraviyole Dezenfeksiyon Hava ve Yüzey Sterilizatör Armatürleri insansız kullanım içindir, bulunduğu ortamda insan ya da canlı yokken kullanılmalıdır. Tercihen zamanlayıcı ile dilediğiniz zaman çalışacak şekilde programlanabilir ayrıca uzaktan kumanda ile açılıp kapatılmaktadır.
UVC ışığı, havayla taşınan DNA bazlı kirletici maddelerin ve küf sporlarının DNA moleküler bağlarını bozarak yeniden üremelerini imkansız hale getirir. Ortak kullanım alanlarında yüzey ve hava dezenfeksiyonu sağlayarak mikro biyel enfeksiyonların yayılmasını önler. Son teknoloji ESP elektronik güç kaynağı ile ısı yaymadan çalışır.

 

Copyright © Pakel Mimari, Tasarım ve Uygulama
www.pakelmimari.com

Copyright © 2013 - Pakel Mimari, Tasarım ve Uygulama