Su İzolasyonu

Yapılara zarar veren en önemli etkenlerden birisi de sudur. Binalarımıza nüfuz eden su, yapımızın taşıyıcı kısımlarında betonun bozulmasına, çatlamasına ve betonarme içindeki donatının paslanarak taşıma kapasitelerinin düşmesine yol açar. Yapılarımız; yağmur, kar, toprağın nemi, binanın inşa edildiği zemindeki yer altı suyu gibi dış kaynaklı suya ve banyo, lavabo vb. ıslak hacimlerde iç kaynaklı suya maruz kalır.

Su, bina yıpranmasının ana etkenini oluşturur ve uzun vadede geri dönülemez yapı hasarına sebep olur ve farkına varamazsınız.

Ülkemizde betonarme uygulamaları işçilik olarak uluslararası standartlara göre çok zayıf uygulanmaktadır ve bu nedenle yapılarda su ve nem etkisi altında ilk zarar gören hayati materyal donatı çeliğidir.

Pakel Mimari, Tasarım ve Uygulama olarak yapınızı inceliyoruz, binanızın ihtiyaçları üzerine bir çalışma hazırlıyoruz ve karşılaştığınız sorunu çözmenin yollarını öneriyoruz. Bizim için, her bir durum farklıdır ve önerilen tüm çözümler özel gereksinimlerinizi karşılamak için tasarlanmıştır.

Pakel Mimari, Tasarım ve Uygulama, tüm teknik çözümlerin kendi evimizi ilgilendirmiş gibi aranması gerektiğine inanıyoruz. Bu sadece çalışma aşamasında değil, uygulama aşamasında da kanıtlanmış bir çalışma prensibidir.

Çalışmalarımızda her ayrıntıya dikkat ediyoruz ve mülkünüzü temiz, sessiz ve güvenli tuttuğunuzdan, hizmetlerimizden ve aramızdaki işbirliğinden her zaman sizi mutlu etmek için gayret gösteriyoruz.

 

Copyright © Pakel Mimari, Tasarım ve Uygulama
www.pakelmimari.com

Copyright © 2013 - Pakel Mimari, Tasarım ve Uygulama