Su Kaçakları

Su kaçakları ev ve işyerlerinde tesisat borularında meydana gelen arızalanma, yanlış ve kalitesiz kullanılan tesisat malzemelerinin zamanla deformasyona uğraması gibi çeşitli etkenlerden meydana gelen su tesisat arızalarına denir. Pakel Mimari, Tasarım ve Uygulama, kırmadan cihazlarla su kaçaklarını noktasal olarak tespit etmektedir.

Üst kattan su akıyorsa ne yapmak gerekir?
Öncelikle üst kattaki komşunuz ile iletişim kurmanız gerekir. Alt kata su sızdığını ve tüm vanalarını kapaması gerektiğini iletin, tavandan damlayan su için yapılması gereken öncelikle suyun akmasını engellemektir, komşunuz su saatindeki su vanasını kapaması gerekmektedir.

Sonra ki aşama nedir?
Kaçağın yerinin bulunması için tespit çalışması yapılmalıdır. Pakel Mimari, Tasarım ve Uygulama, su kaçağı tespiti için profesyonel cihazlar kullanmaktadır. Kullanılan cihazlar ile hiç bir şekilde gürültü çıkarılmaz, kırmadan dökmeden su kaçağının yeri noktasal olarak bulunur.

Tespit aşamasında kullanılan cihazlar nelerdir?
Akustik dinleme cihazları ile tesisatınızdaki tüm hatlar kontrol edilir, kaçak eğer temiz su tesisatında ise akustik dinleme cihazları ile kolaylıkla bulunur.
Su kaçağı eğer atık su tesisatından meydana geliyor ise, kameralı cihazlar ile tesisat boruları görüntülenerek su kaçağının yeri tespit edilir.

Tespit aşamasında herhangi bir tadilat oluyor mu?
Tespit esnasında teknolojik cihazlarımız sayesinde kırma, dökme, hatta gürültü yapılmaz, kısa sürede su kaçağının yeri noktasal olarak bulunur. Günün her saati tespit işlemi yaptırabilirsiniz. Tespit aşamasında tadilat türü bir işlem yapılmaz.

Gizli su kaçağı varsa nasıl anlaşılır?
֍ Tüm vanalar kapalıyken su saati dönmeye devam ediyorsa
֍ Rutubet kokusu geliyorsa ve duvarlardaki sıvalarda dökülme varsa
֍ Normalin üzerinde su faturası ödüyorsanız
֍ Parkelerinizde kabarma oluyorsa
֍ Kombinizde ki su barı sürekli düşüyorsa.

Pakel Mimari, Tasarım ve Uygulama olarak su kaçağını nasıl buluyoruz?
Pakel Mimari, Tasarım ve Uygulama, önceden kullanılan ve sizi yoran su kaçak tespit yöntemlerinin yerine garantili ve kesin çözüme ulaşan su kaçak tespit yöntemleri kullanmaktadır. Gizli ve açık tüm su kaçakları ve su sızıntılarında kolayca sonuca ulaşmaktayız.

Kırma dökme yok!
Evinizde bir su kaçağı probleminiz ortaya çıktı ve ne yapacağınızı bilmiyorsunuz. Kendinizi çaresiz durumda mı hissediyorsunuz? Gönlünüz rahat olsun. Hemen Pakel Mimari, Tasarım ve Uygulama ile iletişime geçin ve kırmadan dökmeden su kaçağı tespiti ile mevcut problemi alanında uzman ekibimiz ile en hızlı şekilde halledelim.
Bize ulaşıp sorunu bildirdiğinizde ekibimiz hemen harekete geçer ve adresinize ulaşır, gerekli inceleme ve tespitleri yapar ve yapılacak tüm müdahale ve onarımı büyük bir titizlik göstererek en kısa sürede halleder.

Kameralı su kaçağı tespiti
Uzman ekibimiz tüm tesisatınızı dinlemekte ve tüm boruların içine kamerayla girerek, hasarlı, kırılmış sorun yaratan yerleri tespit etmektedir. Kameralı su kaçağı ile tespit edilen su kaçağı arızası onarılmaktadır.

Akustik dinleme cihazları ile tespit
Pakel Mimari Tasarım ve Uygulama olarak kirli su giderlerinde ve temiz su tesisatınızdaki su kaçağı probleminize kesin ve güvenilir çözümler bulmaktayız.
Tüm tesisatınızı akustik dinleme cihazları ile kontrol eder. İç borulardaki arızalar, tıkanan borular, su akışını yavaşlatan sorunlu giderler tek tek akustik dinleme cihazları ile dinlenir ve içleri kameralarla görüntülemekteyiz.

 

Copyright © Pakel Mimari, Tasarım ve Uygulama
www.pakelmimari.com

Copyright © 2013 - Pakel Mimari, Tasarım ve Uygulama