Villa, Ev ve Ofise Mantolama Yapmak

Mantolama mevsim şatlarına göre ısı kayıp ve kazançlarını engellemek için bina dış kabuğunun ısı yalıtım malzemeleri ile kaplanmasıdır.

Pakel Mimari, Tasarım ve Uygulama olarak mantolama yapılacak ev, ofis, bina ve villanızda yapılacak inceleme ve keşifler sonrası bulunulan ortama en uygun mantolama yöntemi belirlenmekte ve sizlere sunulan teklifimiz sonrası işlemlere başlanmaktadır.

Binalarda ısı yalıtımını sağlamak amacıyla önerilen duvarların içeriden yalıtımı veya sandviç duvar sistemi gibi yöntemlerle, ısı köprülerinin tamamen engellenmesi mümkün değildir.

Dış Cephe Isı Yalıtım Sistemleri, hem duvar elemanlarının oluşturduğu yüzeyleri hem de kolon, kiriş vb. betonarme alanları yalıtarak, ısı köprülerini ortadan kaldırır ve yalıtımdan en etkin netice alınmasını sağlar. Böylece daha az enerji ile istenilen konfor şartlarına ulaşılabilir.

Ayrıca, Dış Cephe Isı Yalıtım Sistemleri, yapı bileşenlerinde termal farklılıklardan oluşabilecek genleşme ve büzülme gibi fiziksel değişimleri önler. Duvar kesitindeki gerilmeleri, çatlakları, korozyon vb. yapı hasarlarını engelleyerek daha güvenli ve uzun ömürlü binalar oluşturur.

Tüm bu etkenlerden dolayı mantolama binalar için oldukça gerekli bir sistemdir.

Pakel Mimari, Tasarım ve Uygulama olarak binaların dış duvarlarına, çatılarına, toprak temaslı mahallere, katları ayıran döşemelere, depo garaj gibi ısıtılmayan bölümlere bakan kısımlara ve soğuk hava depolarına mantolama uygulaması yapılmaktadır.
Ekonomik bir çözümdür:
Enerji giderlerinde %60’lara varan tasarruf sağlayarak, kısa sürede kendisine yapılan yatırımı geri öder.
Uzun ömürlü bir çözümdür:
Binayı, maruz kalacağı tüm dış etkenlerden koruyarak ömrünü uzatır.
Uzun yıllar boyunca dış cephe onarımı gerektirmez.
Güvenli bir çözümdür:
Bina birleşim bölgeleri ve riskli noktalarda sunduğu çözümler ile yalıtım performansını korur, ısı köprülerinin oluşmasını engeller.
Eksiksiz bir çözümdür:
Sistem elemanları, birbiri ile mükemmel uyum sağlayacak şekilde tasarlanmıştır.
Bünyesinde farklı detaylara uygun çözümleri bulundurmaktadır.
Dekoratif bir çözümdür:
Dekoratif ve şık görüntüsü ile binalara değer kazandırır.
Sağlıklı ve çevreci bir çözümdür:
Hava kirliliğinin önlenmesine ve ekolojik dengenin korunmasına yardımcı olur.

Mantolamanın Avantajları;
֍ Bina dış yüzeyindeki her türlü kiriş, kolon, hatıl vb.. betonarme yapı elemanlarını tamamen yalıtarak ısı köprülerinin oluşmasını engeller.
֍ Binayı dışarıdan bir manto gibi sararak ana malzemede sıcaklık farkları sebebi ile oluşabilecek çatlakları ve hasarları önler. Dış duvarlarda oluşan yaz kış sıcaklık farkları 5 oC kadar çıkabilmektedir.
֍ Bina dış duvarları dış ortamın tüm etkilerinden korunur.
֍ Yoğuşma riski en aza indirilir.
֍ Hem ısı hem de su yalıtımı sağlar
֍ Tekniğe uygun yapılmış bir mantolama uygulaması %50 ye varan ısı tasarrufu sağlar.
֍ Mantolama yapılmış binalarda ısı dengeli bir şekilde dağıldığı için yoğuşma ve hava akımı olmaz, bu sayede konforlu bir yaşam alanı elde edilmiş olur.
֍ Yakıt tüketimini azalttığı için çevrenin korunmasına katkı sağlar.
֍ Binanın dış duvarlarında beton içindeki donatıları korozyona karşı koruyarak

Copyright © 2013 - Pakel Mimari, Tasarım ve Uygulama