Teknolojik Villa, Ev, Ofis

Teknolojinin her geçen gün gelişme ve ilerleme göstermesi beraberinde akıllı villa, ev ve ofis sistemlerini de getirmiştir.
Yeni nesil ev, ofis, villa otomasyonu, uzaktan yönetim, güvenlik çözümlerini uyguladıkça akıllı hale gelmektedir. İster satın alırken, ister sonradan uygulayarak akıllı ev, ofis, villa için başta yapılan doğru yatırım zaman içinde fazlasıyla size dönüş yapar.
Son dönemlerde hayatı büyük oranda kolaylaştıran akıllı ev, ofis sistemleri, her türlü ortamda (ev, ofis, villa) tercih edilmektedir.
Aydınlatma, elektrik prizleri, güvenliği ve iklim sıcaklığı akıllı ev, ofis sistemleri sayesinde tek bir hareketle kontrol altında tutulabilmektedir.
Bu noktada bu sistemler kullanıcılara ciddi kolaylıklar sağlamaktadır.
Teknolojinin gelişmesiyle birlikte hayata entegre olan akıllı ev, ofis sistemleri, yaşamı özellikle çalışan bireyler için oldukça kolay hale getirmektedir. Özellikle günümüzde akıllı cihazların kullanılmaya başlanması akıllı villa, ev, ofis sistemlerinin kullanılmasına ve kontrol edilmesine ortam sağlamaktadır. Bu noktada akıllı villa, ev, ofis sistemlerinin kullanımı her geçen gün daha da yaygınlaşmaktadır.
Evinizde, Ofisinizde ve Villanızda size büyük bir angarya gibi gelen bazı işleri; yapay zekâlı teknolojik aletlere bırakarak, zamandan ve yapmanız gereken görevlerden dolayısı ile enerjinizden büyük bir tasarruf edebilirsiniz!
Teknolojik imkanlardan yararlanırken risklerin de minimize edilmesi ilk şarttır.
Bugün hala çoğumuz klasik, teknolojik otomasyon ve çözümlerin bulunmadığı evlerde yaşıyor. Neleri kaçırdığınızı görmediğiniz sürece eksiklik hissetmeyebiliriz. Peki akıllı bir ev, ofis, villada yaşıyor olsanız neler kazanabilirdiniz?
1. Güvenlik
2. Zaman
3. Para
4. Konfor
5. Eğlence

Sizlere Pakel Mimari, Tasarım ve Uygulama olarak hangi imkanları sunacağız;

İç ve Dış Hareket Sensörlü Aydınlatma Sistemleri
İç mekan (Ev, Ofis, Villa yaşam alanları, koridorlar, merdivenler, dolap içleri vb. ve dış mekanlarınızın sadece siz veya herhangi biri yaklaştığında aydınlatmasının yapılması ve daha sonra otomatik olarak aydınlatma sisteminin kapatılması

Akıllı Otomatik Evcil Hayvan (Kedi, Köpek) Yem Makinası
Teknolojinin ilerlemesi ve evlerde evcil hayvan besleme sayısının artması ile birlikte bireylerin sorumlulukları da artmış bulunmakla birlikte evde beslenen evcil hayvanların

öğün saatlerini ve kuru mama miktarlarını da ayarlayabilmenize belirlediğiniz saatlerde mamasını otomatik olarak vermeniz haricinde cep telefonunuzdan da kuru mama verme imkanı da sağlanmaktadır. Ayrıca iz yanında yokken yem makinasında bulunan kamera ile de çevreyi izleyebiliyorsunuz.

Otomatik Temizlik Robotları
Otomatik temizlik robotları ile evinizin, ofisinizin ve villanızın mükemmel bir şekilde temizlenmesini sağlamaktadır. Temizlik robotu düzinelerce sensörle odayı ve zemini izler, nerede olduğunu bilir ve odanın şekline ve boyutuna göre önceden tanımlanmış hareketler doğrultusunda akıllıca tepki verir. Duvarların tamamı boyunca, mobilyaların çevresinde ve altlarında dolaşır mükemmel şekilde temizler.

Temizlik robotunuzu, örneğin iş yerinizden veya tatildeyken bir akıllı telefon veya tablet kullanarak rahatça kontrol edebilirsiniz. Batarya durumunu akıllıca izler ve gerekirse kendisini şarj istasyonuna yönlendirir. Şarj işlemini tamamladıktan sonra, işi bitinceye kadar kaldığı noktadan temizliğe devam eder. Sanal duvar ya da benzeri engellere ihtiyaç duymadığınız bölgeler temizlik robotunuzun girmesini istemediğiniz yerlere gitmesini engelleyebilmektesiniz. Temizlik robotunun bulunan sensörler, altındaki boş alanı güvenli bir şekilde tanır böylece robotunuzun merdivenlerden veya diğer yüksek alanlardan düşmesini engeller.

Otomatik Robot Paspaslar
Sizin evdeki en büyük yardımcılarınızdan biridir. Ahşap, fayans, seramik, taş gibi cilalı sert zeminlerin temizliğinde en büyük yardımcınızdır. Temizlik programına başladıktan sonra temizlik yapılan bölgelerin haritalamasını ve uyarlamasını sağlar ve hangi bölgelerin ne zaman temizleneceğini seçmenize olanak tanımaktadır. Ayrıca tasarımı sayesinde köşelere ve kenarlara da erişir. Mobilyaların altında ve ulaşılması zor diğer yerleri de temizler. Temizleme işi tamamlanana çalışmaya devam eder. Eğer temizlik yapılacak alan şarj süresine yeterli değil ise otomatik olarak şarj ünitesine gider şarj olur ve sonrasında görevine devam eder. İşi bittiği zaman otomatik olarak yeni görevler verilinceye kadar şarj ünitesine geri döner ve şarj olur.

Otomatik Cam Temizleme Robotu
Dışarıya sarkmadan, ovalamadan ve hiçbir enerji sarf etmeden camların temizliğinde kullanılan Cam temizleme robotunda akıllı yol planlama, engelleri önleyebilir, rotoyu planlama, otomatik olarak temizliğe başladığı bölgede temizliği bitirme özellikleri bulunmaktadır. Ev, ofis ve villalar için çok büyük bir yardımcıdır.

Yağmur lekeleri, su izleri, yüzen kül ve pus parçacıkları gibi yaygın lekeleri etkili bir şekilde temizler. Sıkışma olmadan dönen anti düşme sensörü, ayrıca pencerenin herhangi bir yerinde serbestçe dönebilir. Sıkışmaz veya düşmez. Aynı zamanda, pencere çerçevesiyle sürtünme en aza indirilir.

Pürüzsüz yüzeylere yapışacak şekilde tasarlanmıştır. Ele

Copyright © 2013 - Pakel Mimari, Tasarım ve Uygulama