Teknolojik – Hijyenik Ev, Ofis, Villa

Teknolojinin her geçen gün gelişme ve ilerleme göstermesi beraberinde akıllı ev, ofis sistemlerini de getirmiştir.
Yeni nesil ev, ofis, villa otomasyonu, uzaktan yönetim, güvenlik çözümlerini uyguladıkça akıllı hale gelmektedir. İster satın alırken, ister sonradan uygulayarak akıllı ev, ofis, villa için başta yapılan doğru yatırım zaman içinde fazlasıyla size dönüş yapar.
Son dönemlerde hayatı büyük oranda kolaylaştıran akıllı ev, ofis sistemleri, her türlü ortamda (ev, ofis, villa) tercih edilmektedir.
Aydınlatma, elektrik prizleri, güvenliği ve iklim sıcaklığı akıllı ev, ofis sistemleri sayesinde tek bir hareketle kontrol altında tutulabilmektedir.
Bu noktada bu sistemler kullanıcılara ciddi kolaylıklar sağlamaktadır.
Teknolojinin gelişmesiyle birlikte hayata entegre olan akıllı ev, ofis sistemleri, yaşamı özellikle çalışan bireyler için oldukça kolay hale getirmektedir. Özellikle günümüzde akıllı cihazların kullanılmaya başlanması akıllı ev, ofis sistemlerinin kullanılmasına ve kontrol edilmesine ortam sağlamaktadır. Bu noktada akıllı ev, ofis sistemlerinin kullanımı her geçen gün daha da yaygınlaşmaktadır.
Evinizde, Ofisinizde ve Villanızda size büyük bir angarya gibi gelen bazı işleri; yapay zekâlı teknolojik aletlere bırakarak, zamandan ve yapmanız gereken görevlerden dolayısı ile enerjinizden büyük bir tasarruf edebilirsiniz!
Teknolojik imkanlardan yararlanırken risklerin de minimize edilmesi ilk şarttır.
Bugün hala çoğumuz klasik, teknolojik otomasyon ve çözümlerin bulunmadığı evlerde yaşıyor. Neleri kaçırdığınızı görmediğiniz sürece eksiklik hissetmeyebiliriz. Peki akıllı bir ev, ofis, villada yaşıyor olsanız neler kazanabilirdiniz?
1. Güvenlik
2. Zaman
3. Para
4. Konfor
5. Eğlence
Sizlere PAKEL olarak hangi imkanları sunacağız;
Akıllı Asistan
Akıllı Asistan cihazının dahili hoparlörleri ve mikrofonları, ahizesiz kullanım kontrolü için uzak alan ses tanıma özelliğine sahiptir. Sesli komutla çalışan ve cihazın kurulumunda tanıtılan seslere karşı duyarlı olan Akıllı Asistan ile ana ekranda takvim, anımsatıcıları ayarladıktan sonra haberleri izleyebilir, alışveriş listesi yapabilir ve arkadaşlarınız, aileniz ve yerel işletmelere arama yapabilirsiniz.
Akıllı evinizi basitleştirin, sorular sorun ve hava durumu, yemek tarifleri, yerel işletme bilgileri ve daha fazlasıyla ilgili görsel yanıtlar alın.
YouTube’dan faydalı videoları bile izleyebilirsiniz. En sevdiğiniz şarkıları çalın YouTube Müzik’ten en sevdiğiniz şarkıları, albümleri, sanatçıları ve müzik videolarını oynatmak için sesinizi kullanın. Anılarınızı tekrar yaşayabilir çektiğiniz herhangi bir resmi göstermek için sesinizi kullanabilirsiniz. Ve Canlı Albümler ile her zaman sevdiklerinize ait en son fotoğrafları görüntüleyebilirsiniz.
Villa, Ev, Ofis, Yazlık Giriş Sistemleri

֍ Şifreli kapı kilitleri,

֍ Kartlı kapı kilitleri,

֍ Parmak izi okuma sistemli kapı kilitleri,

֍ Cep telefonunuz ile açılan kapı kilit sistemleri,

֍ Bluetooth 4.0 teknolojisi sayesinde kapıya yaklaştığınızı anlayan ve açılan kapı kilit sistemleri,
Mekan Güvenlik Sistemleri;
Alarm sistemleri,
Kuracağımız Alarm Sistemi kullanılan alarm sistemi ürünleri kablosuz olduğu için kırp dökmek gerekmeden mekanınızda yaşanabilecek hırsızlık girişimlerinde harici ve dahili sirenler devreye girer. Caydırıcı özelliğe sahip sirenler olay anında yüksek desibelde ses üreterek yakın çevreyi uyarır ve k sisteme adapte edilmiş tüm cihazların çalışması (Lambaların yanması, müzik sisteminin çalışması vb.) ve telefonunuza mesaj gönderilmesi,
Görüntülü ve Konuşmalı Sistemler,
Kapınıza gelen tanıdık veya tanımadık kişileri sisteme tanımlı olan cep telefonuna anlık bildirim göndererek hem görüntü hem de sesini duyabilirsiniz. Ayrıca bu gelen kişi ile karşılıklı konuşma yapabilirsiniz. İsterseniz bu sistemi Kablosuz Akıllı Kapı Zili olarak da kullanabilirsiniz. Zile basıldığı anda Cep Telefonunuza çağrı araması şeklinde gelen sinyalle kapınıza gelen kargocu veya misafiriniz kendi sesinizle karşılayarak konuşma yapabilirsiniz. Zile basılmasa da dahili hareket sensörü kapınıza gelenleri size bildirir. MicroSD kart desteği ile hareket algılandığında ya da zile basıldığında görüntü kaydı yapar. Bu kayıtlara akıllı telefonunuz üzerinden ulaşabilir, kimlerin geldiğini ya da zile bastığını öğrenebilirsiniz.
Kamera sistemleri
İstediğiniz miktarda kamerayı ev, ofis, villanızın güvenliği için kurulumu yapılarak, telefonunuzdan tüm kameraları izleme imkanı sunmaktadır. Kamera sistemimiz iç kamera ve dış kamera sistemi olarak iki ayrı gruba ayrılmakta ve mekan içi kameralarda hareketli kameralar kullanılabilmektedir.
Su baskını
Sisteme entegre edilen su baskını detektörleri ile mekanınızda (Ev, Ofis, Villa) meydana gelebilecek herhangi bir su baskını durumunda önlem almanızı sağlar, alarm sistemini devreye sokar ve belirlediğimiz telefona mesaj gelir,
Yangın, Duman ve Gaz Zehirlenmeleri
Sisteme entegre edilen yangın ve gaz detektörleri ile mekanınızda (Ev, Ofis, Villa) meydana gelebilecek yangın, duman ve gaz zehirlenmelerine karşı önlem almanızı sağlar, alarm sistemi devreye sokar ve belirlediğimiz telefona mesaj gelir.
Aydınlatma Sistemleri
Ev, ofis ve villanıza kurulacak kontrol panelleri sayesinde sisteme adepte edilmiş aydınlatma ürünlerini cep telefonunuzdan kontrol edebilir hale geliyorsunuz.
Böylece ışığın rengi, aydınlatma ölçüsü, parlaklığı gibi birçok teknik özelliğe direkt müdahale edebilir hale geliyorsunuz. Diyelim ki, akşam yemeğinden sonra evde daha romantik bir atmosfer yaratmak istiyorsunuz; saati ona göre ayarlayıp ışıklandırma özelliklerini seçip ışık sisteminizin sizi o saat geldiğinde doğal olarak o moda karşılamasını ve çabasız bir şekilde keyifli bir atmosfer yaratılmasını sağlayabilirsiniz.
Aynı zamanda saat kurulum özelliği olan akıllı aydınlatma sayesinde kullanıcılar kurdukları saatte evin ışıklarının otomatik açılmasını ve belirttikleri saatte otomatik kapanmasını sağlayabilirler.
Akıllı Priz Sistemleri
Evdeki cihazların yönetimi her an ve her yerden elinizde olsun isterseniz Ütü, ışıklar, kahve makinesi, su ısıtıcısı ve birçok elektronik cihazı sadece tek bir dokunuşla bulunduğunuz yerden kontrol edebilir, cihazların güç tüketimlerini takip edebilirsiniz.
İster açarak ister kapatarak tüm elektrikli ve elektronik cihazları yönetebilirsiniz.
Isıtma ve Soğutma Sistemleri
Akıllı sistemlerin sağladığı faydalardan birisi de uzaktan ev ikliminin kontrol edilmesi ve ayarlanabilmesidir. Kullanıcılar nerede olurlarsa olsunlar dört mevsim boyunca akıllı sistem uygulamasıyla evin istedikleri derecede olmasını sağlayabilmektedir. Bu sayede yaz ve kış aylarında büyük kolaylık sağlayan akıllı ev sistemleri, kullanıcıların yaşadıkları mekanlara geldiğinde ortamın istedikleri sıcaklıkta olmasını sağlayabilmektedir. Mekanınıza gelmeden önce ısıtılması veya soğutulması gibi ihtiyaçlarınızı programlayarak veya uzaktan cep telefonuz ile ayarlayabiliyorsunuz.
İç ve Dış Hareket Sensörlü Aydınlatma Sistemleri
İç mekan (Ev, Ofis, Villa yaşam alanları, koridorlar, merdivenler, dolap içleri vb. ve dış mekanlarınızın sadece siz veya herhangi biri yaklaştığında aydınlatmasının yapılması ve daha sonra otomatik olarak aydınlatma sisteminin kapatılması
Akıllı Otomatik Evcil Hayvan (Kedi, Köpek) Yem Makinası
Teknolojinin ilerlemesi ve evlerde evcil hayvan besleme sayısının artması ile birlikte bireylerin sorumlulukları da artmış bulunmakla birlikte evde beslenen evcil hayvanların
öğün saatlerini ve kuru mama miktarlarını da ayarlayabilmenize belirlediğiniz saatlerde mamasını otomatik olarak vermeniz haricinde cep telefonunuzdan da kuru mama verme imkanı da sağlanmaktadır. Ayrıca iz yanında yokken yem makinasında bulunan kamera ile de çevreyi izleyebiliyorsunuz.
Otomatik Temizlik Robotları
Otomatik temizlik robotları ile evinizin, ofisinizin ve villanızın mükemmel bir şekilde temizlenmesini sağlamaktadır. Temizlik robotu düzinelerce sensörle odayı ve zemini izler, nerede olduğunu bilir ve odanın şekline ve boyutuna göre önceden tanımlanmış hareketler doğrultusunda akıllıca tepki verir. Duvarların tamamı boyunca, mobilyaların çevresinde ve altlarında dolaşır mükemmel şekilde temizler.
Temizlik robotunuzu, örneğin iş yerinizden veya tatildeyken bir akıllı telefon veya tablet kullanarak rahatça kontrol edebilirsiniz. Batarya durumunu akıllıca izler ve gerekirse kendisini şarj istasyonuna yönlendirir. Şarj işlemini tamamladıktan sonra, işi bitinceye kadar kaldığı noktadan temizliğe devam eder. Sanal duvar ya da benzeri engellere ihtiyaç duymadığınız bölgeler temizlik robotunuzun girmesini istemediğiniz yerlere gitmesini engelleyebilmektesiniz. Temizlik robotunun bulunan sensörler, altındaki boş alanı güvenli bir şekilde tanır böylece robotunuzun merdivenlerden veya diğer yüksek alanlardan düşmesini engeller.
Otomatik Robot Paspaslar
Sizin evdeki en büyük yardımcılarınızdan biridir. Ahşap, fayans, seramik, taş gibi cilalı sert zeminlerin temizliğinde en büyük yardımcınızdır. Temizlik programına başladıktan sonra temizlik yapılan bölgelerin haritalamasını ve uyarlamasını sağlar ve hangi bölgelerin ne zaman temizleneceğini seçmenize olanak tanımaktadır. Ayrıca tasarımı sayesinde köşelere ve kenarlara da erişir. Mobilyaların altında ve ulaşılması zor diğer yerleri de temizler. Temizleme işi tamamlanana çalışmaya devam eder. Eğer temizlik yapılacak alan şarj süresine yeterli değil ise otomatik olarak şarj ünitesine gider şarj olur ve sonrasında görevine devam eder. İşi bittiği zaman otomatik olarak yeni görevler verilinceye kadar şarj ünitesine geri döner ve şarj olur.
Otomatik Cam Temizleme Robotu
Dışarıya sarkmadan, ovalamadan ve hiçbir enerji sarf etmeden camların temizliğinde kullanılan Cam temizleme robotunda akıllı yol planlama, engelleri önleyebilir, rotayı planlama, otomatik olarak temizliğe başladığı bölgede temizliği bitirme özellikleri bulunmaktadır. Ev, ofis ve villalar için çok büyük bir yardımcıdır.
Yağmur lekeleri, su izleri, yüzen kül ve pus parçacıkları gibi yaygın lekeleri etkili bir şekilde temizler. Sıkışma olmadan dönen anti düşme sensörü, ayrıca pencerenin herhangi bir yerinde serbestçe dönebilir. Sıkışmaz veya düşmez. Aynı zamanda, pencere çerçevesiyle sürtünme en aza indirilir.
Pürüzsüz yüzeylere yapışacak şekilde tasarlanmıştır. Elektrik kesilmesi olması durumunda kendini içinde bulunan enerji ile düşme önleyici özelliğinin yanı sıra düşme önleyici halat yardımı ile temizliğe başlama öncesinde düşme halatı yardımı ile cam temizlik robotunun bağlantı yapıldığı yerde asılı kalması sağlanmaktadır.

Burada bahsedilen teknolojik ürünlerin tamamı firmamız tarafından birinci elden kullanılarak test edip denenmiş ve siz müşterilerimizin kullanımına sunulmaktadır.
Kullanmadığımız ve onaylamadığımız hiçbir ürünü sizlere tavsiye etmemekteyiz.

Copyright © 2013 - Pakel Mimari, Tasarım ve Uygulama